SODA OCZYSZCZONA – 9 CUDOWNYCH ZASTOSOWAŃ DLA CIEBIE I TWOJEGO CIAŁA

Soda to jeden z najlepszych produktów, który każdy z nas ma w domu. Ma wiele zastosowań jeśli chodzi o utrzymywanie porządku w domu. Jak się okazuje, można ją też stosować do pielęgnacji ciała.

Jak z każdym tego typu produktem, trzeba jednak uważać w jaki sposób się go stosuje.W Internecie pełno jest przepisów na tworzenie peelingów z sody oczyszczonej. Należy jednak unikać używania tej substancji do oczyszczania twarzy, bo można podrażnić sobie skórę. Zamiast tego, do peelingowania twarzy można użyć cukru.

Jak w takim razie możemy korzystać ze wszystkich dobrodziejstw, które daje nam soda oczyszczona?

#1 Ból brzucha

Soda oczyszczona neutralizuje kwasy (z tego też powodu nie powinno się jej używać do mycia twarzy). Jeśli masz problemy ze zgagą, do filiżanki ciepłej wody wsyp łyżeczkę sody i wypij tak powstałą miksturę.

#2 Pochłaniacz zapachów i dezodorant

Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z lodówki, wystarczy włożyć tam sodę. W ten sposób możesz też stworzyć domowej roboty dezodorant. Wymieszaj sodę z odrobiną wody tak, aby powstała pasta. Wetrzyj ją pod pachy i w stopy. W ten sposób zmniejszysz potliwość i ograniczysz nieprzyjemny zapach.

#3 Usuwanie odcisków

Wymieszaj łyżkę sody oczyszczonej z ciepłą wodą tak, aby powstała pasta. Następnie nałóż ją na problematyczne miejsca i pozostaw do wyschnięcia. Stosuj dwa razy dziennie, a po kilku dniach pozbędziesz się odcisków.

#4 Wybielanie zębów

Dodaj łyżeczkę sody do odrobiny wody. Powstałą pastę nanieś na zęby i pozostaw na mniej więcej 5 minut. Następnie dokładnie spłucz. Nie wykorzystuj tego sposobu częściej niż raz w tygodniu.

#5 Usuwanie przebarwień z paznokci

Soda świetnie sprawdza się w dbaniu o wygląd dłoni. Wystarczy, że połączysz ½ szklanki wody, łyżeczkę wody utlenionej i 1 łyżkę sody. Mieszankę nałóż na paznokcie i pozostaw na 2 minuty. Następnie spłucz. Stosuj raz na dwa miesiące.

#6 Czyszczenie zapchanego nosa

Wymieszaj szklankę ciepłej wody, ½ łyżeczki soli morskiej i ½ łyżeczki sody. Wykonaj płukanie nosa.

#7 Zapalenie jamy ustnej

Mieszanką wody i sody oczyszczonej możesz płukać usta. Rób to dwa razy dziennie.

#8 Trening

Jeśli przed treningiem wypijesz szklankę wody z rozpuszczoną łyżeczką sody, Twój organizm będzie wchłaniać kwas mlekowy. Dzięki temu nie będziesz się tak szybko męczyć.

#9 Łagodzenie oparzeń słonecznych

Do kąpieli wsyp ½ szklanki sody oczyszczonej. Ulgę poczujesz prawie od razu.

 

Znasz jakieś inne zastosowania sody oczyszczonej? Daj znać w komentarzu.

Źródło: remedydaily.com