Śmierdzące jedzenie w kieleckim szpitalu! Pióra w kurczaku, obślizgła wędlina i brudne talerze

Pobyt w szpitalu to nie jest miłe przeżycie ze względu na często łączący się z nim ból czy zabiegi. Stresowi związanemu z nową sytuacją na pewno nie pomaga szpitalna dieta…

Zwłaszcza w pewnym szpitalu w Kielcach

A dokładniena oddziale rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Kościuszki 3 w Kielcach…

Nieświeża wędlina, mięso z piórami (!!!), a także rozgotowane warzywa

Czy na pewno osoby, które to przygotowywały byłyby chętne, by to zjeść?



Fatalne jedzenie oczywiście nie umknęło głodnym pacjentom, którzy postanowili podzielić się tą informacją z dziennikarzami.

Nie od dziś wiadomo, że na mapie naszego kraju znajdują się jeszcze szpitale, które nie mają wyśmienitej kuchni, ale tym razem coś poszło bardzo nie tak.

W szpitalu w Kielcach chorzy dostawali starą wędlinę do kanapek

Pacjenci są zniesmaczeni zaistniałą sytuacją. Jak się pewnie domyślacie, nie są zadowoleni też z obiadów.Jakby złego jedzenia było jeszcze mało, to posiłki serwowane są na plastikowych talerzach. Często są niedomyte i już mocno zużyte.

Oczywiście zamiast masła na kanapkach można znaleźć margarynę. Zupy także są wszystkie do siebie podobne i nie sposób ich rozróżnić.

„Gdy zapytałam jednego dnia personel, co to jest za zupa, usłyszałam, że to zupa…wiejska. A przecież nie ma takiej zupy. Czy to jest normalne?” – pyta chora

Ta sama pacjentka dostała obiad w którym na mięśnie kurczaka były jeszcze pióra…

W szpitalu są też pacjenci,którzy muszą przestrzegać ścisłej diety ze względu na swoje dolegliwości.Pewnie nie zdziwi nikogo fakt, że i tych pacjentów nie spotyka nic lepszego.

Pacjentka, która powinna być na ciecie cukrzycowej, często dostaje te same posiłki co reszta chorych

„Nie mogę jeść rozgotowanej marchewki, ale często w zupę jest aż czerwono od niej. Słyszę wtedy, że marchewkę można odłożyć, a zupę zjeść. No nie mogę, bo cukier z rozgotowanej marchewki zostanie w zupie. Na śniadanie dostajemy czasami tak ohydną, śliską wędlinę, że czasami wolę jeść sam chleb z herbatą. Mi pasowałby na przykład twarożek z jogurtem, który jest tylko raz w tygodniu. Byłoby to dla szpitala tańsze, a dla mnie lepsze. A tak musimy prosić o zapasy rodzinę. A do mnie mąż może na przykład przyjść tylko raz w tygodniu” – mówi pani Dorota.

Pani Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach tłumaczy:„W naszym szpitalu, dziennie, wydawane jest nawet ponad 700 posiłków. Jest to ogromna skala, a pracownicy szpitala dokładają wszelkich starań, aby posiłki zawsze były świeże i dobrej jakości, co jest nie lada wyzwaniem przy obecnym finansowaniu służby zdrowia.Firma zewnętrzna, która przygotowuje posiłki dla pacjentów szpitala posiada system HACCP, co w praktyce oznacza, że ich kontrola i jakość są ściśle nadzorowane. Dodatkowo, są one kontrolowane przez dietetyków szpitalnych, którzy nie tylko sprawdzają je przy wydawaniu z kuchni, ale również wybiórczo w samych oddziałach.”

Czy spotkała Was podobna sytuacja w polskich szpitalach? Jeżeli tak, koniecznie podzielcie się zdjęciami jedzenia ze szpitalnej stołówki w komentarzu na Facebooku.

Czy takie danie prezentuje się apetycznie?