Śmierć zaskoczyła rodzinę we śnie. Nie żyje czworo dzieci

Mieszkańcy Stafford w Wielkiej Brytanii są w szoku po pożarze, w którym zginęło czworo dzieci. Ogień zaskoczył siedmioosobową rodzinę we śnie. Z płomieni udało się uciec rodzicom i ich 2-letniemu synkowi. Na uratowanie pozostałych dzieci nie było szans. Przyczyną tragedii był prawdopodobnie wybuch gazu.

Brytyjskie media piszą o prawdziwym piekle, które rozpętało się po godzinie 2:00 w nocy lokalnego czasu w jednym z domów w Stafford. Przyczyną pożaru był prawdopodobnie wybuch gazu, dlatego ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, odcinając członkom siedmioosobowej rodziny możliwość ucieczki. Jak informuje The Sun, powołując się na relacje świadków, ojciec rodziny w ostatniej chwili wyskoczył z najwyższego piętra płonącego domu, razem z dwuletnim dzieckiem i 24-letnią żoną. Na uratowanie pozostałej czwórki dzieci – trzech chłopców i dziewczynki nie było szans. 

Świadkowie, w rozmowie z brytyjskimi mediami, mówili o odgłosach eksplozji i potwornym krzyku dzieci dochodzącym z płonącego budynku. 

Brytyjska policja poinformowała, że w pożarze zginęło czworo dzieci w wieku od trzech do ośmiu lat. Ich rodzice oraz dwuletni chłopiec trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja wyjaśnia okoliczności tragedii.