Skutki uboczne spożywania białka w proszku! Każdy powinien o tym wiedzieć!

Proszki białkowe najczęściej są wykorzystywane przez osoby które ćwiczą na siłowni aby budować mięśnie i zwiększyć siłę.Uważają że właśnie to miało ma właściwości antybakteryjne oraz przeciwwirusowe. Niestety te proszki nie są pozbawione efektów ubocznych.

Należy trzymać się tylko i wyłącznie zalecanej dawki dziennej spożycia właśnie tej substancji. Jeśli jednak dodajesz białka do każdego posiłku może się to dla ciebie skończyć tragicznie. Po złym stosowaniu białek można spodziewać się nudności, skurczów żołądka czy nawet biegunki!Laktoza czyli cukier który znajduje się w produktach mlecznych występuje również w tym proszku. Więc jeśli masz nietolerancje laktozy nie należy spożywać w ogóle tego specyfiku.

Fitoestrogeny, takie jak izoflawony występujące w białku sojowym, mogą zakłócać równowagę hormonalną w organizmie. Mogą one zmniejszyć aktywność estrogenu, ponieważ blokują ten produkowany w organizmie hormon przed wiązaniem. Istnieją również doniesienia sugerujące, że białko sojowe może powodować problemy z płodnością, szczególnie wpływając na płodność kobiet. Badania na zwierzętach potwierdzają tę teorię.

Większość białek w proszku zawiera słodziki w różnych formach, aby specyfik był smaczniejszy. Zawsze sprawdzaj, jaki rodzaj cukru lub substancji słodzącej jest używany do produkcji preparatu. Maltitol i sorbitol, jak również izolowana fruktoza, mogą powodować rozstrój żołądka. Wiadomo także, że nadmierne spożycie sorbitolu wywołuje efekt przeczyszczający i może powodować wodniste stolce.

Badanie różnych rodzajów białek w proszku wykazało, że metale ciężkie były obecne w każdej z testowanych próbek. Do znalezionych w nich metali ciężkich należą ołów, rtęć, arsen i kadm. Wszystkie one mogą powodować szereg skutków ubocznych, w tym zaparcia, zmęczenie, bóle mięśni i stawów, a także bóle głowy. Niestety, tylko trzy porcje dziennie niektórych produktów białkowych spowodowałyby przekroczenie maksymalnych dopuszczalnych dziennych limitów ekspozycji dla tych pierwiastków.

Czy to nie jest wystarczający powód, aby zastanowić się nad sensem ich stosowania?