Skomentował strajk. Jego była nauczycielka odpowiedziała

Dawid Podsiadło o nauczycielach: “Dla mnie od zawsze byli superbohaterami”
Dawid Podsiadło skomentował strajk nauczycieli: “Gdy pytają mnie, czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam: całym sercem”.

8 kwietnia w wielu polskich szkołach nie odbyły się lekcje z powodu trwającego strajku nauczycieli. Pedagodzy nie doszli do porozumienia z rządem, dlatego postanowili zaprotestować. Poparło ich wielu celebrytów, w tym Kuba Wojewódzki i Magda Mołek.

Teraz swoje zdanie na ten temat wyraził również Dawid Podsiadło. Na Facebooku opublikował post, w którym napisał: – To dzięki ludziom, których spotkałem w szkole, w dużej mierze zawdzięczam swoją życiową drogę i jej kształt. Jak ktoś mnie dobrze zna, to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego, gdy pytają mnie czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam – całym sercem.Mam 25 lat.Chodziłem do żłobka, przedszkola, zerówki, potem skończyłem podstawówkę, gimnazjum i w końcu szkołę…

Opublikowany przez Dawid Podsiadło Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Pod postem posypały się pozytywne komentarze:

– Jako nauczycielka przedszkola dziękuję za te słowa puszczone w świat, naprawdę nikt się nad tym nie zastanawia. My jesteśmy z waszymi dziećmi często więcej niż wy i oddajemy im cale swoje serca za 2000 zl.
– Miód na moje polonistyczno-logopedyczne serce! Dziękuję za głos rozsądku, dystansu i szacunku. Można to jeszcze wyśpiewac: Takie to miłe.

Post skomentowała też była nauczycielka Podsiadło:
– Byłam tylko przez króciutką chwilkę twoim wspomaganiem muzycznym

Ale pojawiło się też sporo negatywnych komentarzy:

– To miałeś szczęście! Ja nigdy nie spotkałam nauczyciela, który nie podcinał by mi skrzydeł.
– Ja nie miałam raczej szczęścia do nauczycieli, dlatego nie byli dla mnie bohaterami. Może kilku było w porządku. Reszta po prostu koszmar, złośliwość, chamstwo, głupota i prostactwo.
– Nie wspieram nauczycieli w tej formie strajku. I mam do tego prawo.

Nie wiadomo, jak długo potrwa strajk. Pierwszy jego dzień można śledzić na bieżąco na stronie głównej Wirtualnej Polski. Przypomnijmy, że to największy protest środowiska nauczycieli od 25 lat.