Skandaliczne zachowanie nastolatek na łódzkim cmentarzu. Te ZDJĘCIA mogą je drogo kosztować

Internet zawrzał, a policja wszczęła śledztwo z urzędu. Chodzi o zdjęcia nastolatek zrobione na jednym z łódzkich cmentarzy, na których dziewczyny pozują na nagrobkach. Profil “odważnej” nastolatki zniknął, jednak niesmak pozostał. Sprawa może trafić do sądu rodzinnego.

Na razie nikt nie zgłosił na policję oficjalnego zawiadomienia, jednak po tym, jak sprawa zrobiła się głośna w mediach społecznościowych, policjanci zajęli się nią z urzędu. – Policjanci z VI komisariatu podjęli czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia – informuje asp.sztab. Radosław Gwis, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Chodzi o bulwersujące zdjęcia, jakie jedna z nastolatek umieściła na swoim profilu na Instagramie. Dziewczyny we dwie z koleżanką pozują na cmentarzu (prawdopodobnie na Zarzewie). Widać jak m.in. skaczą po grobie, a jedna z nich trzyma pod pachą wazon z jednego z nagrobków. Do tego niewybredny, a wręcz szokujący podpis:

Zakazany kult Santa Muerte. Dlaczego Watykan zabronił czcić Świętą Śmierć?

Kochani, darujcie sobie teksty typu “żenada”, “debilki”, “patologia” itp., bo my mamy wyje***ne na to, co kto myśli. Buzi”

Profil “odważnej” nastolatki zniknął, jednak niesmak pozostał. Sprawa może trafić do sądu rodzinnego. – Jest to bulwersujące i niewłaściwe zachowanie. W tym miejscu każdemu należy się szacunek – komentuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. – Z tego, co widać, dziewczyny są najprawdopodobniej małoletnie. Oznacza to, że kara w ich przypadku jest inna niż w stosunku do dorosłego. Sprawa może trafić do sądu rodzinnego, który oceni całość dowodów i stopień demoralizacji i zadecyduje o karze – wyjaśnia Gwis.

Nastolatkom grozi kurator lub umieszczenie w ośrodku wychowawczym.