Skandal w Wielkopolsce: Policja zatrzymała księdza. Sprawa pełna niejasności.

Coraz częściej słyszy się o księżach, którzy nie potrafią wytrzymać we wstrzemięźliwości seksualnej. Czy zniesienie celibatu pomogłoby rozwiązać problem?

W czwartek 14. grudnia śledczy otrzymali zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na tle seksualnym przez duchownego z parafii w Witaszycach (powiat Jarociński). Kilka godzin później na podstawie nakazu prokuratorskiego ksiądz został zatrzymany i obecnie przebywa w izbie zatrzymań w Jarocinie.

Sprawa pełna niejasności

Dzień przed zatrzymaniem, na stronie parafii pojawiła się informacja o tym, że duchowny decyzją biskupa został odwołany ze stanowiska wikariusza z dniem 12. grudnia. Nadal trwa śledztwo w jego sprawie, a mieszkańcy martwią się o losy parafii.

Wiadomo już, że ksiądz miał namawiać 14-latka na stosunek seksualny poprzez wiadomości SMS oraz w internecie. Chłopiec poinformował o tym swoich rodziców, a oni zgłosili sprawę na policję. Z nieoficjalnych informacji wynika, że duchowny przyznał się do zarzucanego mu czynu. Opuścił areszt, ale zastosowano wobec niego policyjny dozór.

W połowie listopada w tej parafii miał miejsce także zaskakujący incydent. Nowy proboszcz po kilku miesiącach służby zrezygnował ze swojej funkcji i odszedł z parafii, nie podając żadnego wyjaśnienia. Sprawa ta podzieliła parafian, którzy nie wiedzą co o tym wszystkim myśleć.

Był lubiany przez mieszkańców

Wszyscy parafianie, którzy znali byłego wikariusza nie mogą uwierzyć, że byłby on zdolny do tak haniebnych czynów. Jak twierdzą, sympatyczny ksiądz zawsze służył radą i dobrym słowem: Lubił sobie pożartować, był taki normalny, ludzki  – twierdzą parafianie.

Ksiądz Kamil I. od dwóch lat uczył w szkole, a także aktywnie uczestniczył w zajęciach sportowych z dziećmi i młodzieżą, które odbywały się na sali gimnastycznej w pobliskiej miejscowości.

Podobne przypadki w ostatnim czasie

W tym samym tygodniu, 26-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego, za podejrzenie nadużyć na tle seksualnym trafił za kratki. W jego komputerze znaleziono materiały o tematyce pedofilskiej.

Natomiast trzy tygodnie temu, było głośno o księdzu z sąsiedzkiego powiatu pleszewskiego, który został odwołany przez biskupa. Jest podejrzany o dopuszczenie się czynności seksualnych wobec dzieci. Biskup zabronił mu także prowadzenia katechezy i kontaktowania się z byłymi podopiecznymi.

Czy sądzisz, że celibat nadal ma sens? Podziel się swoją opinią w komentarzu!