Skandal w kościele: Ksiądz uprawiał seks na ołtarzu. Nagranie wyciekło do sieci

Takiego skandalu jeszcze w Irlandii nie było. Wierni z Kildorrery są w szoku, bo duchowny z miejscowej parafii zbezcześcił kościół, uprawiając w nim seks z innym mężczyzną. Szczególnie szokujące jest, że robili to na głównym ołtarzu świątyni. Na dodatek ksiądz kręcił przy tym film.

Nagranie, na którym widać dwóch mężczyzn uprawiających seks na ołtarzu (jeden z nich ma na sobie szaty liturgiczne), ukazało się najpierw w serwisach gejowskich, a potem wypłynęło na szersze wody internetowego świata.Zdruzgotani wierni rozpoznali swój kościół pod wezwaniem św. Bartłomieja w diecezji Cloyne, w hrabstwie Cork. Mieszkańcy do tej pory nie mogą otrząsnąć się z traumy, którą wywołała informacja o zbezczeszczeniu ich świątyni. Biskup Pat Buckley dowiedziawszy się o incydencie zaalarmował policję, bo profanacja miejsca kultu jest ścigana prawem.

Jak donosi “The Irish Mirror”, wyszło przy okazji na jaw, że ksiądz od dłuższego czasu miał homoseksualne związki z młodymi mężczyznami. Wyszukiwał ich na portalach dla gejów. Potwierdzili to dwaj niespełna 20-letni mężczyźni, którzy się z nim spotykali.

Teraz ołtarz trzeba będzie na nowo poświęcić. Minie jednak sporo czasu, zanim wierni dojdą do siebie i ponownie zaufają lokalnym kaznodziejom.