Siedem ciekawych faktów na temat „Dirty Dancing”, których wcześniej nie znałeś

Chyba każdy, kto widział „Dirty Dancing”, czuje do tego filmu sentyment. Niewiele jest osób, które nie dały się wciągnąć jego fabule i nie zachwyciły się akcją.

Dla fanek (i fanów) tego filmu przedstawiamy poniżej kilka ciekawych faktów, o których mogliście nie wiedzieć 🙂1. Aktorzy mieli tylko dwa tygodnie na naukę tańca.

Tak własnie było. Film miał niezwykle napięty harmonogram nagrań, aktorzy mieli więc tylko dwa tygodnie, aby opanować wszystkie kroki, zanim musieli je wykonać na planie. Film nagrano w zaledwie 44 dni, a wciąż jest dobry. To się nazywa działać pod presją czasu!

2. Patrick Swayze sam wykonywał wszystkie akrobacje.

Upierał się, aby osobiście uczestniczyć we wszystkich scenach, w których występuje jego postać. Nie wszystko jednak poszło gładko – w jednej ze scen Patrick uszkodził kolano i trzeba było odciągać z niego wodę.

3. Uważali, że Cynthia Rhodes była zbyt ładna.

 

Kojarzysz scenę, w której grana przez Cynthię, Penny, odczuwa ogromny ból? Styliści uznali, że jak na cierpiącą osobę wygląda zbyt ładnie, więc postanowili to „poprawić”.

4. W oryginalnym scenariuszu nie było sceny na podłodze.

Zaczęło się od tego, że Cynthia i Patrick wygłupiali się przed nagraniem. To się spodobało reżyserowi Emilowi Ardolino, który postanowił umieścić tę scenę w filmie, za co jesteśmy mu wdzięczni 🙂

5. Drzewa zostały pomalowane

Scena w której Baby i Johnny tańczą w wodzie, była nagrywana w połowie października. Było zimno i liście spadły już z drzew, dlatego drzewa zostały pomalowane. Wciąż jednak widać na ziemi liście, które nie pasują do filmowej pory roku.

6. Piosenka „She’s like the wind” nie była napisana do tego filmu.

Piosenka została napisana do filmu „Grandview, U.S.A.” z 1984 r. Nie została jednak w nim wykorzystana, więc trafiła do „Dirty Dancing”.

7. Mało brakowało, a Johnnego zagrałby… Val Kilmer.

Rolę zaoferowano Valowi Kilmerowi, ale on odmówił. Pod uwagę brany był także Billy Zane, ale okazał się zbyt słabym tancerzem, ostatecznie wybrano więc Patricka Swayze. I ten wybór bardzo nas cieszy! 🙂

Za kulisami dzieje się wiele rzeczy, o których nie wiemy. Znaliście te ciekawostki?