Sandra i Paweł mieli przed sobą całe życie, marzyli o podróżach. Zginęli w strasznym wypadku

Paweł był wesołym chłopcem, planował podróże po świecie, chciał zostać inżynierem mechanikiem. Sandra też chciała jeździć po świecie, chodziła do klasy o profilu hotelarskim. Oboje zginęli w zderzeniu autobusu z wielką ciężarówką pod Słowinem (woj. zachodniopomorskie).

Po wtorkowej tragedii nie mogą się otrząsnąć nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. – Ich śmierć to dla nas wielka strata – mówi ze łzami w oczach dyrektor szkoły Magdalena Miszke, wspominając Pawła (†20 l.) i Sandrę (†19 l.), którzy wraz z kolegami wracali busem z Darłowa do domów i zginęli w zderzeniu z ciężarówką.Gdy byli ok. 11 km już od szkoły i dojeżdżali do Słowina, doszło do koszmarnego wypadku. – Ciężarówka przewożąca ziemię zjechała na lewy pas jezdni i uderzyła w bok nadjeżdżającego z naprzeciwka autobusu – mówi rzecznik koszalińskiej prokuratury Ryszard Gąsiorowski. – Nie wiemy jeszcze, dlaczego.

Tir uderzył w busa akurat w tym miejscu, w którym siedzieli Paweł i Sandra. – Siedzieli przy oknie po lewej stronie, praktycznie zostali wyrzuceni z autobusu przez okna – mówi Faktowi komendant OSP ze Słonina Radosław Sawicki (34 l.), który przyjechał na miejsce razem z ratownikami. – Zapamiętałem płaczące zakrwawione dziewczyny i ratowników reanimujących najciężej rannych. Pomagałem reanimować dziewczynę, niestety nie udało się… Tu u nas nie było nigdy takiej tragedii…

17 rannych osób zostało przewiezionych do pobliskich szpitali. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Świadkowie pamiętają słowa kierowcy tira. – Marcin N. (51 l.), który wiózł piach na budowę drogi. Mówił po wypadku, że nie mógł utrzymać pojazdu na drodze. Czy to oznacza, że tir był w złym stanie technicznym lub był przeładowany? Te wątki będą badać śledczy.