Rowerzystka przejeżdża psa na pasach. Drastyczne nagranie

Do dramatycznego zdarzenia doszło w Kaliszu. Łamiąc wszystkie prawa ruchu drogowego, rowerzystka wjechała na czerwonym świetle na pasy. Pech chciał, że na pasach znalazły się dwie kobiety, w tym jedna z psem. To zdarzenie nie miałoby tak tragicznego finału, gdyby obie kobiety zachowały ostrożność.

Całe zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Kaliszu. Rowerzystka z niewiadomych przyczyn całkowicie zignorowała czerwone światło, które obowiązuje ją jak każdy inny pojazd na drodze. W tym samym momencie na pasach zapaliło się zielone światło i weszły na nie dwie kobiety. Jedna z nich miała psa na smyczy. Niestety nie zachowała środków ostrożności i nie rozejrzała się wokół. Gdyby obie kobiety zachowały rozwagę nie doszłoby do tragedii.

Rowerzystka przejeżdża psa na pasach

Na nagraniu, dokładnie widzimy, że z dość dużą prędkością rowerzystka wjeżdża na pasy. Kobieta, która prowadzi psa na smyczy, nie rozgląda się na boki, wchodzi prosto pod koła roweru. W konsekwencji nieduży pies, zostaje potrącony przez rozpędzony rower. Zaplątuje się wokół koła i zaczyna przeraźliwie piszczeć.

Drastyczne nagranie

Zobaczcie, jak rowerzystka przejeżdża psa na pasach. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring. Uwaga! Wideo jest drastyczne. 

Czy rowerzystka powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności przez policję? Grozi jej kara w wysokości od 300 do 500 złotych.

źródło: radiozet.pl