Roślina która zwalcza komórki rakowe i nie tylko!

Istnieje roślina która potrafi leczyć! Gorzki melon bo o nim właśnie mowa ma niesamowite właściwości. Mówi się na nią różnie: Momordica charantia, przepękla lub balsamka ogórkowata, czy właśnie gorzki melon.

Ta niesamowita roślina która swoim wyglądem przypomina ogórek czyni cuda dla naszego zdrowia. Rośnie w Ameryce Południowej i Azji. Jest stosowana w medycynie tradycyjnej w Chinach, Indiach, Afryce czy w USA.

Mężczyzna, który dokonał odkrycia w tym temacie to dr. Frank Shallenberger, lekarz specjalizujący się w terapiach opóźniających starzenie i medycynie alternatywnej.

Lekarz twierdzi że to niesamowite warzywo może skutecznie zapobiegać i hamować rozwój komórek rakowych.Jak sam twierdzi, to niesamowite warzywo może skutecznie zapobiegać i hamować rozwój komórek rakowych. Według niego najlepszym sposobem, aby konsumować tę roślinę do walki z rakiem, jest zmieszanie 5% rozcieńczonego soku gorzkiego melona z wodą. Twierdzi, że spożywane go w ten sposób może powodować uszkodzenie komórek nowotworowych nawet do 90% lub 98%.
The University of Colorado przeprowadziło badania, w ramach którego przeanalizowano wpływ tej rośliny na organizm człowieka, a zwłaszcza pod względem raka. Wyniki okazały się zaskakujące, okazuje się, że jej spożywanie, może zmniejszyć rozmiar nowotworu trzustki nawet do 64%.

Poza tym, że roślina posiada zaskakujące właściwości do walki z rakiem, jest uważana także za złoty środek na wiele innych chorób, takich jak astma, infekcje skórne, choroby żołądka, nadciśnienie czy cukrzyca. Gorzki melon jest pełen składników odżywczych i witamin m.in. witaminy C, B1, B2, B3, magnezu, kwasu foliowego, cynku, fosforu, manganu, beta-karotenu, żelaza, wapnia i potasu.
Poniżej przedstawiamy korzyści dla zdrowia jakie oferuje nam ta wyjątkowa roślina:
– poprawia poziom energii i zwiększa metabolizm
– reguluje ciśnienie krwi, ponieważ jest bogata w polipeptydy i charantynę, czyli związki odpowiedzialne za utrzymanie ciśnienia krwi na prawidłowym poziomie i leczenie cukrzycy 2 stopnia
– zwiększa odporność i chroni przed infekcjami

– poprawia widzenie i leczy większość problemów związanych z oczami, w związku z wysoką zawartością beta-karotenu
– leczy kaca i oczyszcza wątrobę
– wspomaga trawienie
– pomaga w walce z dną moczanową i poprawia krążenie krwi
– skutecznie leczy łuszczycę, zakażenia grzybicze (tj. grzybica międzypalcowa) i liszaja obrączkowego
– zmniejsza ryzyko wystąpienia wady cewy nerwowej (u niemowląt)
Jedynym problemem tego warzywa jest jego gorzkawy smak, co zniechęca wiele osób. Ale mamy nadzieję, że przeczytanie ww. korzyści, będzie wystarczająco motywujące do spożywania go bez względu na jego smak.