Rodzice sześcioraczków dostaną 100 tys. zł!

Rodzice pierwszych polskich sześcioraczków: Tymona, Mai, Zosi, Kai, Malwiny i Neli otrzymają 100 tys. złotych, które będą mogli przeznaczyć na potrzeby dzieci. Taką decyzją podjął zarząd województwa małopolskiego, który przekaże pieniądze. Te mają najpierw trafić do gminy Ochotnica Dolna, która ma być pośrednikiem w wykonaniu transakcji.

O kolejnym hojnym geście urzędników dla rodziny sześcioraczków z Tylmanowej poinformowała “Gazeta Krakowska”. Zarząd Województwa Małopolskiego zaakceptował już projekt uchwały w sprawie przekazania dzieciom 100 tys. zł.

Decyzja ma zostać potwierdzona przez sejmik 17 czerwca. Jak dowiedział się Fakt24, głosowanie w tej sprawie to raczej formalność. To już kolejna forma pomocy ze strony urzędników dla rodziny Szymona i Klaudii Marzec z Tylmanowej. Wcześniej przedstawiciele władz Krakowa wynajęli rodzicom mieszkanie niedaleko Szpitala Uniwersyteckiego, żeby mogli spokojnie doglądać swoich dzieci, które jeszcze przez pewien czas pozostaną w szpitalu.

Premier Mateusz Morawiecki wręczył też rodzicom kluczyki do samochodu, który pomieści aż dziewięć osób. Pomoc deklarowali także przedstawiciele prywatnych przedsiębiorstw. Nie wszyscy wywiązali się ze swoich obietnic.

Pierwsze w Polsce sześcioraczki

Szóstka dzieci przyszła na świat 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży. Sześcioraczki, czyli cztery dziewczynki i dwóch chłopców mają także starszego, 2,5-letniego braciszka. Po urodzeniu dzieci trafiły do inkubatorów.