Rodzice pocieszają umierającą w ich ramionach córkę. Zdjęcie poruszyło cały świat

Zoey Catherine Daggett, kochająca życie 5-latka, zmarła w środę po dwóch latach walki z guzem mózgu. Rodzice podzielili się zdjęciami z ostatnich chwil, a one poruszyły ludzi na całym świecie.

Zoey zachorowała na guza mózgu, gdy miała zaledwie 3 latka. Zanim zdiagnozowano chorobę, dziewczynka była pełna energii – zawsze szczęśliwa, zawsze w ruchu.Rodzice zaczęli podejrzewać, że coś jest nie tak, gdy pewnego dnia Zoey zasnęła podczas zabawy. Tydzień później straciła możliwość poruszania rękami. Rodzice natychmiast zabrali ją do szpitala, gdzie lekarze przekazał im najgorszą możliwą wiadomość – ich mała córeczka miała guza mózgu.

During a moment of consciousness yesterday. My beautiful baby girl. From 2 months to a few weeks to 10 days to any day….

Opublikowany przez Casey Daggett Wtorek, 3 lipca 2018

Przez następne dwa lata rodzina starała się być silna. Zoey przeszła w tym czasie kilka różnych terapii, ale miesiąc temu przestała reagować na radioterapię i stan jej zdrowia mocno się pogorszył. Rodzice zrozumieli, że nie zostało im wiele czasu, otworzyli więc dom dla rodziny i przyjaciół, aby wszyscy mogli pożegnać się z Zoey, dopóki była taka możliwość.

Aż do końca Zoey była radosna i dzieliła się swoją radością z innymi.

4 lipca nadeszła jednak smutna chwila – organizm dziewczynki się poddał. Rodzice włączyli Harry’ego Pottera, usiedli z córeczką na kanapie, a w połowie filmu jej serce przestało bić.

„Mieliśmy dwa lata, aby się na to przygotować, ale to jest niemożliwe – nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu” – powiedziała mama Zoey, Casey Daggett.

Zoey is going to be shared with the world. Her love and light have been abundent and we will continue to pay it forward…

Opublikowany przez Zoeys Light Czwartek, 5 lipca 2018

Kilka godzin wcześniej pielęgniarka zrobiła rodzinie zdjęcie, które podbiło świat. Gdy pielęgniarka zapytała, czy rodzina chce mieć ostatnie wspólne zdjęcie, mama dziewczynki początkowo miała wątpliwości.

„Widziałam wiele rodzin, które dzieliły się takimi chwilami i na początku nie chciałam tego robić. Ale potem pomyślałam: Chcę tego. Chcę uchwycić te chwile, aby na zawsze je zapamiętać” – powiedziała mama Zoey.

Rodzina chce podzielić się radością, którą Zoey przyniosła na świat i ma nadzieję, że strona „Zoey’s Light” na Facebooku zainspiruje ludzi do pomocy innym.

„Była tylko małym człowiekiem, który rozświetlał każde pomieszczenie, zawsze i wszędzie” – powiedziała mama dziewczynki.

Historia Zoey i zdjęcie rodziny wzruszyły cały świat!