Rekord bezczelności? Ledwie miesiąc jest burmistrzem, a już go złapali na gorącym uczynku!

To chyba nowy rekord w bezczelności! Jacek C. (45 l.) został burmistrzem Boguszowa–Gorc na Dolnym Śląsku ledwie półtora miesiąca temu, a już w piątek w kajdankach został doprowadzony do prokuratury. Za co? Został złapany na gorącym uczynku jak brał łapówkę!

Jacek C. nie jest nowy w samorządzie. Z rekomendacji PSL przez ostatnie cztery lata był starostą wałbrzyskim. Został nim nieoczekiwanie, bo ludowcy w 17-osobowej radzie powiatu mieli tylko pięć „szabel”. W ostatnich wyborach już nie startował z PSL i nie był faworytem. Dzięki poparciu jednego z konkurentów, o włos wygrał. Ale nosił wilk razy kilka…

Na początku grudnia jeden z przedsiębiorców montujący latarnie w gminie przyznał urzędnikom, że nie będzie w stanie wywiązać się z terminów. Wystąpił o przesunięcie daty zakończenia inwestycji. Jacek C. zwietrzył w tej sytuacji okazję do łatwego, choć nielegalnego zarobku. Zaprosił biznesmena na spotkanie i zaproponował, że zgodzi się na przesunięcie terminu oddania inwestycji w zamian za… 100 tysięcy złotych łapówki! Był na tyle bezczelny, że na odebranie pieniędzy umówił się w gabinecie w ratuszu!

Przedsiębiorca pieniądze miał płacić w ratach. Pierwsze 10 tys. zł. dał burmistrzowi 12 grudnia. Kolejne 10 tys. zł – kilka dni później. Wtedy o sprawie postanowił powiadomić policję. I razem z funkcjonariuszami zaplanował wręczenie najwyższej raty – 50 tys. zł. We środę, 19 grudnia biznesmen zjawił się w magistracie z gotówką. Gdy tylko przekazał pieniądze Jackowi C., do gabinetu burmistrza wkroczyli policjanci z wydziału do walki z korupcją KWP we Wrocławiu.

– Burmistrz został złapany na gorącym uczynku, a pieniądze które przyjął będą dowodem w sprawie – przyznaje Faktowi Tomasz Orepuk (38 l.) z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. W piątek C. usłyszał zarzuty. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Co na to PSL? – Ten pan nie jest członkiem naszej partii od dawna – mówi Faktowi Władysław Kosiniak-Kamysz szef ludowców. Inny członek tej partii z kolei dodaje, że wiedzieli że Jacek C. gra na różne fronty, byle tylko znaleźć się w samorządzie.