Przez całe życie wyśmiewano ją z powodu nadwagi. W końcu postanowiła to zmienić i wrzuciła to zdjęcie do sieci

W dzisiejszych czasach nadwaga, to przypadłość często spotykana. Jest problemem, który dotyka coraz więcej osób i to nie tylko pod względem medycznym…

Obecnie, gdy zalewani jesteśmy fotografiami wychudzonych modelek, a w życiu i modzie dominuje kult szczupłego ciała, ludzie, którzy odstają od tego kanonu idealnej sylwetki nie mają łatwo. Utarło się przekonanie, że kobiety które mają trochę więcej ciała, nie są już kobiece i wręcz powinny wstydzić się swojego wyglądu. U takich kobiet łatwo pojawiają się kompleksy i nienawiść do siebie i swojego ciała. Jest to bardzo niebezpieczne dla psychiki, a w skrajnych przypadkach prowadzi do poważnych chorób, takich jak bulimia lub anoreksja. Czynnikiem, który ma na to największy wpływ, jest niestety zachowanie otoczenia.Ludzie bywają naprawdę okrutni, a słowa potrafią ranić bardziej niż pięści. Na własnej skórze doświadczyła tego Sarah Sapora. Ta kobieta doskonale wie, jak czuje się osoba wyśmiewana i wytykana palcami.

Wszystko zaczęło się, gdy jako 13-letnia dziewczynka wyjechała na letni obóz. Wtedy pierwszy raz w życiu zetknęła się z ogromną falą krytyki ze strony rówieśników. Dziś, 25 lat od tamtych wydarzeń, mówi, że nie wyobrażała sobie, że nawet dzieci potrafią być tak okrutne.

Przez te wszystkie lata wstydziła się swojego ciała. Zamknęła się w sobie i starała się jakoś uodpornić na wyśmiewanie ze strony innych ludzi. Nie zawsze się to udawało, dlatego często płakała i znienawidziła swoje ciało.

W końcu nadszedł jednak dzień, gdy postanowiła coś zmienić.

Jeśli sądzicie, że ta historia opowie o tym, jak w miesiąc pozbyła się nadwagi, to jesteście w błędzie!

Sarah postanowiła, że diametralnie zmieni swój sposób myślenia. Uznała, że najwyższy czas odrzucić wstyd i zaakceptować samą siebie. Jeśli jej nie przeszkadza parę kilo za dużo, to innym nic do tego! Wtedy zdecydowała się na odważny krok.

Dotychczas, wstydząc się swojego wyglądu, nigdy nie odważyła się pokazać publicznie w bikini. Teraz postanowiła się przełamać i opublikowała swoje zdjęcia w internecie.

Okazało się, że tym razem nie spotkała jej fala hejtu. Wręcz przeciwnie – ludzie wyrażali słowa uznania i gratulacje, że zaakceptowała swoje ciało.

Sarah udowodniła wszystkim, że nie wolno pozwolić złamać się psychicznie. To nie ona powinna się wstydzić, lecz osoby które do tej pory się z niej wyśmiewały!

Źródło i fotografie: sarahpluslife.com