Proboszcz ze Szczecina ostrzega przed ćwiczeniem jogi i podaje 10 powodów. “To zdrada Chrystusa”

Proboszcz z parafii na szczecińskim Kijewie ostrzega wiernych przed popełnianiem ciężkiego grzechu, jakim jest joga. Według duchownego, uprawianie tej formy aktywności, to zdrada Chrystusa.

Ostrzeżenie przed uprawianiem jogi pojawiło się na tablicy ogłoszeniowej kościoła na szczecińskim Kijewie. Informacja o tym, jak zgubne są skutki praktykowania jogi rozpoczyna się od stwierdzenia “Joga do zdrada Chrystusa”. Poniżej zostaje wyliczonych 10 punktów, które mają udowadniać tezę o szkodliwości takich ćwiczeń. Na samym początku listy dowiadujemy się, że “praktykując jogę popełniamy grzech ciężki”.Parafia w Szczecinie ostrzega przed jogą

“U zaawansowanych w medytacji występują oznaki nawiedzenia demonicznego”
– czytamy w punkcie 4.

“Kapłani egzorcyści zgodnie uznają jogę za jedno z najbardziej rozpowszechnionych zagrożeń duchowych” – głosi z kolei punkt piąty.

Joga to ciężki grzech. Ksiądz podaje źródła

W rozmowie z portalem gs24.pl ks. proboszcz Emanuel Lose z parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Szczecinie podaje, z jakich źródeł pochodzą te stwierdzenia. Duchowny powołał się na publikacje teologa i kulturoznawcy ks. Sławomira Kostrzewy oraz ks. Andrzeja Zwolińskiego, profesora nauk teologicznych, autora publikacji o sektach i zagrożeniach duchowych.

“Wierni pytali mnie o te sprawy, więc żeby każdemu z osobna nie tłumaczyć, zamieściłem informację. Po tym ogłoszeniu na tablicy nikt już nie miał żadnych pytań” – wyznał w rozmowie z gs24.pl ks. Lose.