POWÓD, DLA KTÓREGO TA KOBIETA NOSI KLAMERKĘ NA UCHU, JEST GENIALNY!

Nie jestem typem osoby, która biegnie do lekarza za każdym razem gdy coś ją zaboli lub poczuje się trochę gorzej. Zamiast tracić czas lub wydawać pieniądze na lekarzy, lepiej skorzystać z alternatywnych sposobów i udać się do łazienki po spinacz!

Choć brzmi to absurdalnie, jest to jednak bardzo skuteczny i tani sposób na załagodzenie bólu. Helen Chin Lui, certyfikowany refleksolog, która już od lat zajmuje się leczeniem niekonwencjonalnym, poleca tą sprawdzoną metodę.

Nasze uszy są bardzo czułe na dotyk. Ulgę w bólu odczuwamy na skutek uciskania odpowiednich na nich punktów, które posiadają wiele zakończeń nerwowych połączonych z częściami naszego ciała, którym dokucza ból. Na początku moje podejście do takich zabiegów było sceptyczne, lecz po jakimś czasie zdałam sobie sprawę, że nic nie tracę, a mogę jedynie zyskać!

Oto 6 różnych punktów na naszych uszach, które połączone są z określonymi częściami ciała. Naciskając je, możemy złagodzić bóle.

1. Górna część ucha jest połączona z plecami i ramionami. Załóż spinacz na około minutę, aby zmniejszyć nagromadzone w tych rejonach napięcie. Spróbuj robić to systematycznie kilka razy dziennie.

2. Kolejne miejsce odpowiada za narządy wewnętrzne. Oczywiście, jeśli masz jakieś silne wewnętrzne bóle, powinieneś udać się do lekarza. Czynność zalecamy, gdy czujesz drobny dyskomfort. Ulgę poczujesz już po paru dniach.

3. Górno-środkowa część ucha jest związana z bólem w stawach. Wywieranie nacisku palcami albo spinaczami, może przynieść wielką ulgę. Uciskaj je, aby zmniejszyć ból lub sztywność stawów wynikające na przykład ze spędzenia całego dnia przy komputerze.

4. Dolno-środkowa część połączona jest z zatokami i gardłem. Jeśli będziesz uciskał te miejsca systematycznie, możesz sobie pomóc bez drogiej wizyty u lekarza.

5. Dolna część ucha jest miejscem związanym z trawieniem. Uciskanie może pomóc złagodzić problemy trawienne i drobne problemy żołądkowe.

6. Na końcu miejsce, które jest połączone z dwoma najważniejszych częściami ciała – głową i sercem. Metoda ta może być bardzo skuteczna w łagodzeniu bólu głowy i wysokiego ciśnienia.