Poruszająca prośba mamy Kristiny. Dotyczy pogrzebu dziewczynki

Pogrzeb Kristiny. Znamy datę i miejsce pożegnalnej uroczystości 10-latki
Uroczystości pogrzebowe brutalnie zabitej 10-letniej Kristiny z Mrowin odbędą się w sobotę. Mama dziewczynki poprosiła, by wszystkie osoby uczestniczące w ceremonii przyszły ubrane na biało lub niebiesko.

Pogrzeb Kristiny z Mrowin odbędzie się 22 czerwca o godz. 10.00 na cmentarzu komunalnym w Żarowie. Informację o uroczystościach przekazał żarowski urząd miasta.

Mama brutalnie zabitej dziewczynki wystąpiła do osób, które będą w nim uczestniczyć, z nietypową prośbą. Chce, by nikt nie ubierał się na czarno. “Prosimy, aby przyjść ubranym w kolorach białym i niebieskim. W ulubionych kolorach zmarłej dziewczynki. Prosimy również, aby zabrać ze sobą białe kwiaty” – czytamy na stronie urzędu.

Do uczestników pogrzebu Kristiny zaapelowano również o “uszanowanie uczuć i prywatności rodziny”.

We wtorek Sąd Rejonowy w Świdnicy zdecydował o tymczasowym trzymiesięcznym aresztowaniu 22-latka podejrzanego o brutalne zabicie 10-latki z Mrowin. Jakub A. ma przejść badania psychiatryczne.

Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Początkowo nie przyznawał się do czynu, był przekonany, że ma “doskonałe alibi” Ale ostatecznie zaczął mówić i wskazał m.in., gdzie wyrzucił nóż, który posłużył mu do zbrodni.

10-letnia Kristina zaginęła w czwartek. Dziewczynka nie wróciła ze szkoły do domu. Jej ciało znaleziono w pobliskim lesie. Miała liczne rany kłute klatki piersiowej i szyi. Sprawca próbował również upozorować gwałt.