Polska oszalała! Fortuna w puszce Adamowicza. Kwota ścina z nóg! A teraz wydarzyło się coś jeszcze…

W Polsce nie brak ludzi o wielkich sercach. Przekonała się o tym Patrycja Krzymińska. Kobieta zorganizowała na Facebooku wyjątkową zbiórkę – postanowiła zapełnić ostatnią puszkę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza dla WOŚP. Efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania. Kwota, jaką wpłacili internauci, jest ogromna. Uwaga! Pani Patrycja ostrzega przed fałszywymi zbiórkami.

„Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek – zarówno mały, jak i duży – będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz. Dziękuję za wsparcie” – napisała na Facebooku Patrycja Krzymińska. “Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej” – dodała.

Patrycja Krzymińska zorganizowała wyjątkową zbiórkę. “Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP” – zaapelowała. Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Zaczęli masowo wpłacać pieniądze. Ich hojność przerosła najśmielsze oczekiwania Patrycji Krzymińskiej. Organizatorka akcji zakładała, że uda się uzbierać tysiąc złotych. Tymczasem zgromadzona kwota wynosiła 15 990 115 złotych! W akcji wzięło udział ok. 264 tys. darczyńców.Co zainspirowało Patrycję Krzymińską do działania? – Wypowiedź pana prezydenta na temat jego ostatniej puszki z finału WOŚP. Jego duma, że udało mu się pobić prywatny rekord, że zebrał ponad 5 600 zł. Uświadomiłam sobie, że on już nie będzie miał szansy zbierać do puszki. Pomyślałam sobie – niech ta ostatnia puszka będzie trochę pełniejsza – powiedziała Fakt24 organizatorka akcji.

Jak zareagowała na ogromną kwotę, którą udało się uzbierać? – Pierwsza reakcja to była panika. Nigdy wcześniej nie organizowałam żadnej zbiórki – wyjaśniła. Po chwili panikę zastąpiła radość. – Jesteśmy narodem, który w najtrudniejszych chwilach zawsze potrafi się zjednoczyć – podsumowała Patrycja Krzymińska.

– Ludzieeeeee!!!!! To jest najpiękniejsze, obywatelskie szaleństwo na świecie!!!! To było coś nieprawdopodobnego! Patrycjo, całujemy, ściskamy, jesteśmy wniebowzięci! Paweł!!! Twoja dzisiejsza skarbonka będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej! Kochani! Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy! – taki wpis pojawił się tuż po zakończeniu zbiórki na stronie WOŚP na Facebooku.

W środę rano okazało się, że kwota kwota zbiórki przekracza 16 mln zł! Patrycja Krzymińska, która była gościem TVN 24 wyjaśniła, że skontaktował się z nią internauta, który poinformował ją, że zorganizował błyskawiczną zbiórkę i „dozbierał” brakującą sumę do 16 mln. Na antenie pomysłodawczyni zbiórki opowiedziała o telefonie od Jerzego Owsiaka. – Krawcowa, pozszywałaś polskie serca – usłyszała od szefa WOŚP.

Krzymińska w rozmowie ostrzegła internautów, żeby nie dali się naciągnąć na fałszywe zbiórki, które prowadzone są na fb. Ktoś używa jej zdjęcia do zbierania pieniędzy.

– Chcę prosić internautów, żeby nie dali się oszukać na fałszywe zbiórki. Zablokowaliśmy ich już dziesięć. To były pozakładane zbiórki z moim zdjęciem. Nie ma innej zbiórki, moja jest już zamknięta – apelowała w środę rano Patrycja Krzymińska na antenie TVN24.

Ludzieeeeee!!!!!To jest najpiękniejsze, obywatelskie szaleństwo na świecie!!!!To było coś nieprawdopodobnego!…

Opublikowany przez WOŚP Wtorek, 22 stycznia 2019

Atak na Pawła Adamowicza

Do tragedii doszło w niedzielę, 13 stycznia, podczas finału 27. edycji WOŚP w Gdańsku. Prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Samorządowiec doznał poważnej rany serca, przepony i narządów wewnątrz jamy brzusznej. W szpitalu przeszedł pięciogodzinną operację. W poniedziałek, 14 stycznia, prezydent Gdańska zmarł. W sobotę, 19 stycznia, odbył się pogrzeb gdańskiego włodarza.