Policjant zginął na służbie. Osierocił malutkie córeczki

Te zdjęcia mrożą krew w żyłach. Widać na nich wypadek, do którego doszło niedaleko Tarnobrzegu na Podkarpaciu. Volkswagen passat czołowo zderzył się tam z fiatem punto, którym jechał do pracy 37-letni policjant – sierż. Krzysztof Węgliński. Choć ratownicy ruszyli mu z pomocą, byli bezsilni. Funkcjonariusz zmarł. Osierocił dwie malutkie córeczki.

Tragedia rozegrała się we wtorek, 15 stycznia. Samochody zderzyły się przed godziną 16 na krajowej „77” w miejscowości Trześń. Jak do tego doszło? – Z naszych ustaleń wynika, że 55-letni kierowca volkswagena passata podczas wyprzedzania innego pojazdu, wjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka fiatem punto – powiedziała Fakt24.pl podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Fiatem podróżował 37-letni policjant z komisariatu w Gorzycach. Mieszkał w Tarnobrzegu. Jechał do pracy. – Zniszczenia fiata były tak duże, że mężczyznę trzeba było wycinać z pojazdu – dodała rzeczniczka. Jak powiedział nam mł. bryg. Jacek Widuch – rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, na miejscu wypadku pracowały dwa zastępy strażaków z Tarnobrzegu oraz strażacy ochotnicy z Trześni i Gorzyc.Choć ratownicy walczyli o życie funkcjonariusza, byli bezsilni. Policjant zmarł.

– Na miejscu pracował prokurator. W trakcie czynności procesowych zabezpieczono pojazdy biorące udział w zdarzeniu – wyjaśniła podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona. Poinformowała, że kierowca volkswagena passata był trzeźwy. – Na chwilę obecną trwa ustalanie przebiegu i dokładnych okoliczności tego wypadku – dodała.

Sierż. Krzysztof Węgliński służbę pełnił od 3 lat. Osierocił dwie małe córeczki – 5-letnią i 8-miesięczną.

– Był oddanym służbie funkcjonariuszem i zarazem wspaniałym człowiekiem, pełnym radości. Uśmiechem zarażał każdego. Pasją Krzysztofa były motocykle” – wspominają go koledzy z pracy.

Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną. – To ogromna tragedia i strata, zarówno dla rodziny, jak i policji – czytamy na stronie podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej.