Polak holował na małej przyczepce… dostawczy samochód! Okazało się, że nie miał nawet prawa jazdy

Niecodzienny widok zobaczyli policjanci z czeskiej drogówki. Przy autostradzie w Ostrawie zatrzymali 32- latka z Polski, który wykazał się nie lada pomysłowością. Mężczyzna holował samochodem osobowym inny pojazd. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób w jaki to robił. Ale nie było to jedyne wykroczenie kierowcy. Co jeszcze przeskrobał?

Polski kierowca został zatrzymany przez czeską policję w pobliżu zjazdu z autostrady D1 w czeskiej Ostrawie. W momencie kontroli okazało się, że mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, a jedynie… jego zdjęcie. To jednak nie było największym przewinieniem kierowcy.



Polak holował swoim samochodem osobowym… auto dostawcze Fiat Ducato na przyczepce nieprzystosowanej do przewożenia ciężkich ładunków. Zbyt mała i przeciążona przyczepka stanowiła duże zagrożenie na drodze, bowiem przy takim obciążeniu system hamulcowy nie działa dostatecznie sprawnie.

Jak podała rzecznik policji Lenka Sikorova, 32-latek „w ogóle nie przejmował się faktem, że nie ma zezwolenia na prowadzenie przyczepy z tak dużym obciążeniem”. Ponadto jego samochód miał przyciemnione szyby, co znacznie utrudniało widoczność.

Na kierowcę nałożono karę w wysokości 50 tys. koron (około 8,2 tys. zł), która zostanie zabezpieczona na poczet grzywny.