Strona główna Magazyn Pogrzeb Alfiego Evansa. Pochowali chłopca na cmentarzu w Liverpoolu

Pogrzeb Alfiego Evansa. Pochowali chłopca na cmentarzu w Liverpoolu

Historia Alfiego Evansa poruszyła cały świat. 2,5-letni chłopczyk chorował na ciężką chorobę neurologiczną. Rodzice Alfiego walczyli o niego do ostatnich dni. Chcieli przewieźć chłopca do szpitala w Rzymie, ale sąd w Wielkiej Brytanii nie zgodził się na to. W poniedziałek 14 maja odbył się pogrzeb zmarłego pod koniec kwietnia Alfiego.

Alfie Evans zmarł 28 kwietnia nad ranem. Smutną wiadomość o śmierci chłopczyka przekazali jego rodzice na Facebooku. Tata Alfiego tak opisał ostatnie chwile chłopca: –  Nasz mały chłopiec rozwinął skrzydła dziś o 2:30 w nocy. Mamy złamane serca. Dziękuję wszystkim za wsparcie. I chociaż od śmierci Alfiego Evansa minęły już ponad dwa tygodnie, to dopiero na dziś wyznaczono datę pogrzebu dziecka.

Pogrzeb Alfiego Evansa odbył się w Liverpoolu. Rodzice zmarłego 2,5-letniego chłopca zdecydowali, że pogrzeb będzie ceremonią o charakterze prywatny, ale zgodzili się, by wszyscy ci, którzy chcą towarzyszyć w ostatniej drodze maluszka, mogli ustawić się na trasie konduktu pogrzebowego prowadzącej na cmentarz. Żałobników było wielu, bo historia walecznego chłopczyka poruszyła setki osób nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale na całym świecie. Także w Polce wiele osób interesowało się sprawą Alfiego Evansa, wspierając modlitwą rodziców malucha. W polskich miastach organizowane były spotkania modlitwene i msze w intencji Alfiego.