Podpalił się przed Kancelarią Premiera. Miał przy sobie kartkę

Jak informuje Radio ZET, przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów doszło we wtorek do próby samospalenia. Wezwana została straż pożarna i pogotowie. Według informacji radia, mężczyzna, który miał próbować się podpalić, został przekazany służbom medycznym. Miał być przytomny.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu we wtorek, ok. godz. 13.40, a na miejsce wysłano trzy zastępy państwowej straży pożarnej. Wkrótce przybyła również karetka. Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna mógł być chory nerwowo. 

Jak informuje reporter radia, mężczyzna, który dokonał próby samospalenia został przekazany pogotowiu przytomny. Miał mieć też przy sobie kartkę. Zdarzenie miało mieć miejsce “na terenie Łazienek Królewskich”, po drugiej stronie al. Ujazdowskich, przy których położony jest budynek Kancelarii.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 12:00-02:00). Dorośli mogą korzystać z całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 22 22 i na stronie liniawsparcia.pl. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

(Radio ZET)