Po 3-tygodniowej kuracji Twoje nerki będą sprawne jak nigdy!

Nerki są niezbędne dla sprawnego funkcjonowania organizmu, dlatego koniecznie trzeba o nie dbać i regularnie je oczyszczać, w czym pomoże zdrowy sok, który przy okazji jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Wystarczą dwa składniki – marchewka i ogórek.

Marchewka słynie ze swoich wartości odżywczych, a szczególnie polecana jest tym, którzy mają problemy z nerkami. Dzięki zawartości witamin A, B, C i E zwalcza wolne rodniki, zaś cenny falkarinol hamuje rozwój komórek rakowych. Warto też wiedzieć, że regularne spożywanie marchewki wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu.Ogórek również jest bardzo ważny dla zdrowych nerek – w 95% składa się z wody, więc świetnie nawadnia komórki, a przy tym odmładza je, bo jest znanym przeciwutleniaczem. Wzmacnia też układ odpornościowy.

Połączenie tych dwóch warzyw to samo zdrowie! Do zrobienia soku oczyszczającego będziecie potrzebować:

– 2 marchewki,
– 1 ogórka,
– szklankę wody (200 ml),
– opcjonalnie sok z połowy cytryny.

Zaczynamy od umycia oraz obrania marchewek i ogórka. Następnie kroimy je na małe kawałki, które wkładamy do blendera. Dodajemy wodę i ewentualnie sok z cytryny – blendujemy aż do uzyskania soku bez grudek.

Jeśli chcemy pozbyć się toksyn z nerek, codziennie rano przez 3 tygodnie, na czczo, wypijamy warzywny sok. Jeśli natomiast po prostu chcemy mieć więcej energii, wystarczy sięgać po sok 2-3 razy w tygodniu. A skąd wiedzieć, czy nasze nerki domagają się oczyszczenia? To proste!

Warto przeprowadzić kurację z sokiem, jeśli: 

– dojdzie do zmian w mikcji, czyli oddawaniu moczu (jak np. nagła potrzeba bardzo częstego korzystania z toalety),
– mocz ma mocny zapach i jest mętny,
– cierpimy na coraz częstsze wzdęcia brzucha,
– pojawią się wypryski na twarzy,
– bolą nas plecy w okolicy nerek,
– odczuwamy ciągłe zmęczenie,
– czujemy metaliczny posmak w ustach.

Zamiast cierpieć i wydawać pieniądze na badania oraz lekarstwa, w porę zadbajmy o nasze nerki!