Pilot mistrz! Tak lądował podczas orkanu. Uwaga! Od samego patrzenia robi się słabo

W serwisie YouTube zamieszczony został film z lądowania samolotu linii Eurowings, które miało miejsce 18 stycznia na lotnisku w Dusseldorfie. W Niemczech, tak jak i w Polsce szalał wówczas orkan Frederyka. Pilot podchodzącej do lądowania maszyny wykazał się wielkimi umiejętnościami. Mimo silnego wiatru, który targał samolotem, wylądował bez szwanku!

Film z lądowania samolotu podczas orkanu Frederyka, opublikował świadek zdarzenia. W opisie wychwalał umiejętności pilota. Kapitan potrafił okiełznać rzucaną przez wiatr maszynę i wylądował za pierwszym podejściem.

„Co za kwalifikacje! Piękne lądowanie” – chwalił pilota jeden z internautów komentujący film. Inni zwracają z kolei uwagę na pasażerów, dla których cała sytuacja musiała być przerażająca. Wielu komentujących stwierdziło, że samo patrzenie na nagranie napawa ich strachem.

Orkan Frederyka dał się we znaki nie tylko mieszkańcom Polski, ale także Niemiec, Holandii oraz Belgii. Według służb metrologicznych, wiatr osiągał chwilami nawet 203 km/h. Z uwagi na zagrożenie, w Niemczech wstrzymano kursowanie pociągów dalekobieżnych, co spotęgowało chaos komunikacyjny. W wielu miastach trwa liczenie strat, wiadomo już, że podczas wichury w całej Europie zginęło co najmniej 11 osób.

Źródło: fakt.pl