Pijana matka spała na trawniku. Obok stały dzieci

Zaniepokojenie mieszkańców Kłodzka (woj. dolnośląskie) wzbudził widok dwojga dzieci stojących nad nieprzytomną, leżącą na trawniku kobietą. Okazało się, że to ich matka. Kobieta była kompletnie pijana. Podobnie, jak ojciec dzieci, który pojawił się chwilę później na miejscu zdarzenia. O przyszłości rodzeństwa zadecyduje teraz sąd rodzinny.

Przechodnie zauważyli leżącą na trawniku kobietę, obok której stało dwoje dzieci. Oboje zdawali się nie wiedzieć, co mają dalej robić. – Policjanci otrzymali zgłoszenie, że matka dzieci leży pijana na trawniku w pobliżu miejsca zamieszkania – potwierdza podinsp. Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji. Wysłany na miejsce patrol potwierdził podejrzenia zgłaszającego.

Kobieta w ogóle nie reagowała na polecenia policjantów. Gdy w końcu udało się ją przebadać alkomatem, okazało się, że ma w organizmie 2 promile alkoholu. Po chwili, być może zainteresowany zamieszaniem lub długą nieobecnością kobiety, do zgromadzonych dołączył ojciec dzieci. Tak samo pijany! “Wydmuchał” 1,8 promila.– Nieletni w wieku 10 i 14 lat trafiły pod opiekę cioci. O wszystkim powiadomiono sąd rodzinny – podkreśla rzeczniczka. Jeśli dodatkowo okaże się, że rodzice swoim zachowaniem mogli narazić dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, może im grozić nawet 5 lat więzienia.