Pielęgnacji dłoni może być jeszcze prostsza!

Czy na Twoich dłoniach widać już zmarszczki i przebarwienia? To dlatego że źle je pielęgnujesz!

Ceniona dermatolog, dr Ellen Marmur z Mount Sinai Medical Center, mówi:

Ręce są najbardziej podatne na pierwsze oznaki starzenia się i często widać na nich upływający czas szybciej niż twarzy.

Ręce mają tendencje do starzenia się gdyż jest na nich bardzo mało tłuszczu. Zaniedbanie więc pielęgnacji dłoni może spowodować plamy starcze czy suchą skóre

Oto 3 oznaki starzenia się rąk:

1. Plamy starcze

Zazwyczaj plamy starcze powstają na skutek ekspozycji na ostre słońce i nie stosowania żadnej ochrony przeciwsłonecznej.
2. Zmarszczki

Zmarszczki są bezpośrednim skutkiem starzenia się. Szkody wywołane promieniowaniem słonecznym, brak nawilżenia i odwodnienie mogą przyspieszyć proces pojawiania się zmarszczek na skórze dłoni.
3. Sucha skóra

Sucha skóra pojawia się głównie z powodu braku odpowiedniej pielęgnacji. Osoby, które mają styczność z ostrymi detergentami częściej mają problemy z suchą skórą. Ważne jest, abyśmy traktowali skórę dłoni ze szczególną dbałością.

Jak więc pielęgnować skórę dłoni?

1. Złuszczanie

To niezbędny zabieg, który pozwoli ci uzyskać piękne i gładkie dłonie. Dzięki tym prostym i naturalnym recepturom na domowy peeling będziesz mogła wykonać ten zabieg sama w domu.

Peeling cukrowy z miodowo-kokosowego

  • Umieść 1 łyżeczkę oleju kokosowego w miseczce i dodaj 2 łyżeczki miodu
  • Do mieszanki dodaj 1 łyżeczkę soli, 1 łyżeczkę cukru i 1 łyżeczkę soku z cytryny
  • Użyj powstałej pasty, aby złuszczyć martwy naskórek na dłoniach
Peeling z proszku do pieczenia

  • Wymieszaj 1 łyżeczkę proszku i 1 łyżeczkę miodu
  • Wymieszaj składniki
  • Użyj mieszanki do wykonania delikatnego masażu i złuszczaj martwy naskórek
2. Nawilżanie

Niezwykle ważne jest, aby nawilżanie rąk stało się istotną częścią twojego harmonogramu dnia. Nie musimy wydawać fortuny na wymyślne specyfiki, aby odpowiednio zadbać o kondycję skórę. Niektóre produkty dostępne na rynku pomagają w tworzeniu się kolagenu, który jest niezbędny do przywrócenia witalności skóry.

Olejki eteryczne

Olejek cytrynowy, geraniowy oraz z nasion marchwi wykazują właściwości pobudzające powstawanie kolagenu w skórze. Wystarczy wybrać jeden olejek eteryczny, wymieszać go z innym olejem nośnikowym, takim jak olej kokosowy lub oliwa z oliwek. Zastosowanie mieszanki na skórze dłoni pozwoli ci cieszyć się ich gładkością i jednolitym kolorytem.

Aloes

Aloes to popularny i skuteczny eliksir młodości. Znany jest ze swojej zdolności do wspomagania produkcji kolagenu w skórze. Najlepsze działanie ma żel zebrany bezpośrednio ze świeżo zebranych liści aloesu i nałożony na ręce. Jeśli nie masz w domu rośliny, możesz użyć kupnych produktów ekologicznych.

3. Jedz mądrze

“Jesteśmy tym, co jemy”, to powiedzenie ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Posiłki, które spożywasz, mogą pomóc ci zachować zdrowie i dobrą kondycję skóry, a także wspomóc produkcję kolagenu w twoim ciele. Poniższe produkty spożywcze pomogą ci zachować młodość skóry dłoni na dłużej:

  • Produkty sojowe
  • Czerwone warzywa i owoce
  • Witamina C
  • Warzywa strączkowe
4. Nawadniaj się

Zapewnij sobie codziennie odpowiednią ilość wypijanej wody, ponieważ odwodnienie prowadzi do wysuszenia skóry i rozwoju uporczywych dolegliwości.

5. Ochrona przeciwsłoneczna

Zainwestuj w dobry filtr przeciwsłoneczny, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez promienie słoneczne. Nie możemy zatrzymać naszego zegara biologicznego, ale dbanie o skórę z pewnością może pomóc utrzymać jej witalność.