Piękna i niebezpieczna. Szuka jej policja

Niech nie zmyli was wygląd tej uroczej blondynki o czarującym uśmiechu. 30-letnia Magdalena Kralka z Krakowa to groźna przestępczyni i była partnerka jednego z szefów gangów. Zajmowała się m.in. rozprowadzeniem narkotyków i rozliczaniem pieniędzy z nielegalnych źródeł – dowiedział się Fakt24. Kobieta może ukrywać się na całym świecie.

Polska policja, Prokuratura Krajowa, a także Interpol poszukują 30-letniej Magdaleny Kralki z Krakowa. Wydano za nią list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania. Jak dowiedział się Fakt24, 30-latka zajmowała się m.in. rozliczaniem pieniędzy w zorganizowanej grupie przestępczej.

Magdalena Kralka należała do gangu powiązanego z pseudokibicami. Szajka, do której należała kobieta, w latach 2015-2017 trudniła się handlem marihuaną i kokainą oraz tzw. przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu, m.in. pobiciami z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Policja ustaliła, że 30-latka pośredniczyła też w sprzedaży narkotyków.

Dziewczyna szefa gangu

Partner 30-latki z Krakowa był jednym z liderów grupy przestępczej, którą policjanci rozbili w grudniu 2017 roku. Wtedy szefowie i część członków tej grupy trafili za kratki. Magdalena Kralka z kilkoma członkami gangu zdołała jednak uciec policji. Jak wynika z ustaleń śledczych kobieta postanowiła “zaopiekować się” osobami, których nie namierzyli jeszcze śledczy i z resztek starej grupy stworzyła swój własny gang.

Kobieta miała sprowadzać narkotyki z Hiszpanii. Później trafiały one na tereny Małopolski i woj. pomorskiego. W kolejnych miesiącach policjanci namierzali poszczególnych członków przestępczej szajki, ale po Magdaleni Kralce nie było ani śladu.

Kto pomaga 30-latce w ucieczce?

– Kobieta może przebywać poza granicami Polski. Kobieta może przebywać nie tylko w Europie, ale też na całym świecie. Dlatego wydano za nią Europejski Nakaz Aresztowania i czerwoną notę Interpolu – tłumaczy Katarzyna Cisło z biura prasowego małopolskiej policji.

W grudniu 2018 roku wydano za nią list gończy. Teraz śledczy zdecydowali się udostępnić wizerunek Magdaleny Kralki w mediach, ponieważ w związku z jej poszukiwaniami pojawiły się nowe informacje operacyjne. Policja przypomina, że osobom, które ukrywają osobę poszukiwaną lub pomagają jej w ucieczce grozi nawet 5 lat więzienia.

30-letnia Magdalena Kralka – rysopis

wzrost: 172 cm

sylwetka: szczupła

oczy: zielone

włosy: proste, kolor blond

Ostatni raz zamieszkiwała w Krakowie.

Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca przebywania poszukiwanej prosimy kierować do KWP Kraków Sekcja ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób, 31-571 Kraków, ul. Mogilska 109

Policja zapewnia anonimowość

telefon: 12 61-54-420,12 61-54-446, 12 61-54-448

oficer dyżurny KWP w Krakowie – 12 61 55 510

e-mail: [email protected]