Pedofil trafił do więzienia. Nie przeżył nawet tygodnia – w celi został skatowany na śmierć

66-letni pedofil został skatowany przez współwięźnia krótko po tym, jak trafił do celi. Mężczyzna został z furią zaatakowany przez 19-letniego osadzonego. Do akcji wkroczyli strażnicy więzienni, jednak mimo interwencji lekarskiej, nie udało się uratować pobitego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w stanowym więzieniu w Wasco w Kalifornii (USA). 66-letni Augustin Duran nie przeżył w zakładzie karnym nawet tygodnia, gdyż inni osadzeni bardzo szybko dowiedzieli się, za co trafił za kratki i postanowili sami wymierzyć mu sprawiedliwość. Jak donoszą amerykańskie media, Duran został zaatakowany przez współwięźnia w nocy. 19-letni mężczyzna rzucił się na pedofila i z furią zaczął tłuc go pięściami.Do celi wkroczyli strażnicy. Aby odciągnąć napastnika, funkcjonariusze musieli użyć gazu pieprzowego. Zanim jednak zdołali przerwać samosąd, chłopak zdążył skatować Durana. Choć strażnicy wydostali 66-latka z celi i natychmiast przewieźli do szpitala, to lekarzom nie udało się go uratować.

Duran trafił do więzienia 2 lipca. Został skazany na dożywocie za czyny lubieżne z dzieckiem poniżej 14. roku życia. 19-latek, który zakatował pedofila, odbywał wyrok 6 lat pozbawienia wolności za napad z użyciem broni.

Kilka lat temu amerykańskie media zwróciły uwagę, że choć przestępcy seksualni stanowią ok. 15 procent wszystkich osadzonych, to jednocześnie z ich grupy wywodzi się aż 30 procent ofiar śmiertelnych zajść w więzieniach. Pedofile są natomiast najbardziej znienawidzoną grupą przestępców seksualnych.