Papież Franciszek Ponownie Karci Za Cenniki W Kościołach. „Za Mszę Się Nie Płaci”

Papież Franciszek znów powiedział słowa, które mogą wywołać niezadowolenie wielu księży w Kościele katolickim. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Ojciec Święty ponownie skrytykował opłaty za msze, które wciąż funkcjonują w wielu kościołach. „Ile mam zapłacić za mszę, aby odczytane zostało podane przeze mnie imię? Nic, zrozumiano? Nic” – grzmiał Franciszek.

Problem w tym, że jest to praktyka powszechnie stosowana od lat we wszystkich kościołach na całym świecie. Papież jest jej przeciwny.

„Za mszę się nie płaci. Msza jest pamiątką ofiary Chrystusa. Odkupienie jest darmowe. Jeśli chcesz złożyć datek, złóż. Ale za mszę się nie płaci. Ważne, żebyście to zrozumieli” – powiedział papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie.

„Ile mam zapłacić za mszę, aby odczytane zostało podane przeze mnie imię? Nic, zrozumiano? Nic”
– grzmiał Franciszek.

Papieżowi bardzo się nie podoba, że proboszczowie wielu parafii przedstawiają cenniki, które obowiązują za msze w różnych intencjach (za zdrowie, powodzenie, spokój duszy osoby zmarłej, etc. – przyp. red.), oraz za chrzty, śluby, czy pogrzeby.

„To poważne niebezpieczeństwo, zwłaszcza gdy instrumentalnie wykorzystuje się samego Boga i jego kult albo służbę człowiekowi” – dodał Ojciec Święty.

Zgadzacie się z nim?