Papież Franciszek o roli kobiet w życiu codziennym. „Nie są od zmywania naczyń”

Papież Franciszek jest postacią na tyle medialną, że o jego bardziej otwartym podejściu do życia wiedza nawet osoby niewierzące. Jednak nie wszyscy znają kazania Ojca Świętego, a niektóre z nich warto sobie przyswoić.

Podczas Mszy świętej w Domu św. Marty, papież odniósł się do czytanego w trakcie nabożeństwa, fragmentu z Księgi Rodzaju o stworzeniu kobiety. Twierdził, że kobiety dają światu harmonię, czyli coś, czego ani mężczyźni, ani inne stworzenia nie posiadają.

Jak powiedział, różnice miedzy kobietą, a mężczyzną zawsze będą istnieć jednak nie oznacza to, w żadnym wypadku, że jedno może być ważniejsze od drugiego.Jednak to ona daje harmonię, która uczy nas łagodności, delikatnej miłości i sprawia, że świat jest piękniejszy.

Jeśli wykorzystywanie osób jest zbrodnią obrazy człowieczeństwa, to wykorzystywanie kobiety jest czymś więcej niż przestępstwem i zbrodnią – jest destrukcją, niszczeniem harmonii, jaką Bóg zechciał nadać światu, jest cofaniem się

Przypomina, że kobieta nie jest w związku po to by spełniać przyziemne zadania jak sprzątanie i mycie naczyń a po to by zapewnić w związku harmonię w życiu.

Kobieta istnieje po to, aby wnosiła harmonię. Bez kobiety nie ma harmonii

Warto pamiętać te słowa niezależnie od wiary

Źródło: telewizjarepublika.pl, popularne.pl