Pamiętasz chłopca, który wypalał 40 papierosów dziennie? Tylko popatrz, jak wygląda teraz. Szok.

Ludzie na całym świecie byli zszokowani, gdy poznali historię 2-letniego Ardi Rizala, który palił 40 papierosów dziennie.

Nie będziemy znowu przypominać o szkodliwości palenia. Każdy z nas widział mnóstwo reklam pokazujących negatywny wpływ tego nałogu na zdrowie nie tylko palacza, ale i osób z jego otoczenia. Nie dziwota, że gdy świat obiegła historia tego 2-latka, wszyscy byli w szoku. Chłopiec palił dziennie dwie paczki papierosów.

Mieszkający w Indonezji Ardi wypuszczał dym, siedząc na swoim trójkołowym rowerku. Te zdjęcia były często udostępniane zarówno w mediach tradycyjnych, jak i elektronicznych na całym świecie. Historia odbiła się tak szerokim echem, że indonezyjski rząd został poproszony o zajęcie stanowiska w tej sprawie.Zorganizowano specjalną terapię dla Ardiego, która na szczęście przyniosła efekty. Chłopiec wyszedł z uzależnienia, ale niestety zamienił je na inny nałóg. Zaczął jeść. Dużo jeść… To doprowadziło do niebezpiecznej nadwagi.

W końcu jednak Ardi pokonał uzależnienie z pomocą dietetyka. Ten nauczył go, jak odpowiednio jeść. Dzisiaj Ardi wygląda i czuje się o wiele lepiej.

Na pierwszy rzut oka widać, że chłopiec jest w lepszej kondycji. Teraz nie pali już papierosów i odpowiednio się odżywia. Cały świat odetchnął z ulgą.

Poniżej możecie obejrzeć film, który wywołał całą dyskusję.