Ostra odpowiedź Policji ws. “poniżenia” Jakuba A. “Powinien dziękować”

“Poniżające” zatrzymanie Jakuba A. Policja nie dowierza pismu Bodnara
– Nie wierzę, to zapewne fake – stwierdził rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka. To reakcja na oświadczenie rzecznika praw obywatelskich. Adam Bodnar skrytykował w nim zatrzymanie Jakuba A. podejrzewanego o zabójstwo Kristiny. Uznał, że było “poniżające”

– Powinien złożyć kondolencje rodzinie, a policjantom i prokuraturze podziękować za skuteczne i szybkie działania – zasugerował Adamowi Bodnarowi w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

Rzecznik praw obywatelskich jako organ pełniący obowiązki Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur wydał oświadczenie, w którym szczegółowo uzasadnił, dlaczego zatrzymanie Jakuba A. ws. zabójstwa Kristiny przebiegło z naruszeniem praw człowieka.

Bodnar stwierdził, że mężczyzna nie powinien zostać wyprowadzony boso i w bieliźnie.Jego zdaniem niepotrzebnie użyto również kajdanek zespolonych i chwytu obezwładniającego.

Zatrzymanie Jakuba A. Policja tłumaczy swoje działania

– Nie wierzę, to zapewne fake – twierdzi Ciarka. I zaznacza, że RPO powinien “mieć na uwadze prawa rodziny okrutnie zamordowanej dziewczynki oraz ludzi, których poczucie bezpieczeństwa zostało naruszone tą zbrodnią”.

Rzecznik KGP przypomniał, że chodzi o podejrzanego o dokonanie okrutnej zbrodni przy wykorzystaniu niebezpiecznych, ostrych narzędzi, który mógł w akcie desperacji próbować zaatakować policjantów lub siebie.

– Czy bezpieczeństwo policjantów i innych ludzi w ogóle nie liczy się dla rzecznika praw obywatelskich? – pyta Ciarka.

Kristina z Mrowin nie żyje. Jakub A. przyznał się do winy

Jakub A. trafił do aresztu. Mężczyzna przyznał się do zabicia 10-letniej Kristiny z Mrowin. Został “schowany”, bo inni współwięźniowie chcieliby samodzielnie wymierzyć mu sprawiedliwość.

Pogrzeb Kristiny odbędzie się w sobotę. Mama dziewczynki poprosiła, by wszystkie osoby uczestniczące w ceremonii przyszły ubrane na biało lub niebiesko.

Źródło: tvp.info