Ojciec Tadeusz Rydzyk upomina młodych lekarzy: “Nie chciejcie zarabiać kokosów”

Ojciec Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze zaapelował do lekarzy, by mieli cierpliwość i nie chcieli “zarabiać kokosów”. Dyrektor Radia Maryja powołał się przy tym na powstanie warszawskie.

Podczas 23 Pielgrzymki Rodzin Radia Maryja na Jasnej Górze ojciec Tadeusz Rydzyk zwrócił się z apelem do lekarzy.“Prosimy was, służbę zdrowia, także tych lekarzy, którzy mają bardzo dużo energii, są bardzo młodzi, zaczynają, prosimy: miejcie cierpliwość i nie chciejcie od razu zarabiać kokosów, zechciejcie najpierw służyć ludziom, tak jak służyli wasi bracia, wasze wzory” – powiedział.

Jakie wzory duchowny miał na myśli? Po chwili rozwinął swoją myśl:

“Nawet w czasach komunistycznych, nawet w czasie powstania warszawskiego nie brali pieniędzy, tylko służyli. Księża nie mieli żadnego ubezpieczenia, a leczyli nas i nie pytali, czy będą szykany. To są wzorce. Kochani nie dajmy się rozgrywać” – dodał Tadeusz Rydzyk.

Rezydenci: Minister zerwał umowę

Przypomnijmy, że kilka dni temu Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zamieściło w mediach społecznościowych wpis, w którym sugeruje, że minister zdrowia i rząd “zerwali” z nimi umowę. Chodzi o porozumienie, które w lutym minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał z protestującymi rezydentami.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnia, że wszystkie punkty porozumienia z rezydentami są realizowane. Na początku lipca Sejm przyjął ustawę, która zwiększa nakłady na służbę zdrowia do 6 procent PKB już w 2024 roku, czyli przyspieszono wzrost tych nakładów o rok. Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów OZLL mówi jednak, że uchwalona ustawa różni się od zapisów zawartych w podpisanym porozumieniu.