Ojciec każdego ranka zakradał się do pokoju córki. Powód, dla którego to robił łamie serce

Gemma Walker, jako nastolatka zmagała się z anoreksją. Lata walki z chorobą całkowicie ją zdewastowały psychicznie i fizycznie, a jej rodzice bezradnie patrzyli, jak córka powoli umiera.

Rodzina Walkerów przeżywała prawdziwy koszmar.Każdego ranka ojciec Gemmy zakradał się do jej pokoju, aby upewnić się, że córka wciąż oddycha…

Opublikowany przez Chapoisat 14 stycznia 2016

„Czasem siadaliśmy na podłodze obok jej łóżka. Chcieliśmy z nią być, a byliśmy tak bezradni” – wspomina Steve Walker.

Mając 14 lat, Gemma ważyła zaledwie 28 kilogramów. Lekarze powiedzieli jasno – jeśli dziewczyna nie zacznie jeść, nie przeżyje kolejnych 48 godzin.

Opublikowany przez Silvii Jd 14 stycznia 2016

Mimo, iż Gemma nie miała już woli życia, rodzice postanowili, że będą o nią walczyć.

Dziewczyna wielokrotnie trafiała do szpitala. Spędziła także kilka miesięcy w ośrodkach psychiatrycznych. Pokonanie anoreksji zajęło jej 7 lat.

FOTOS | Revisa la impresionante recuperación de Gemma Walker, una joven australiana que a los 14 años tuvo anorexia (lo…

Opublikowany przez Radio Bio Bio 14 stycznia 2016

Leczenie było bardzo trudne. Rodzice wciąż martwili się o córkę.

Gemma próbowała ich oszukiwać, że przytyła, nosząc ciężarki przywiązane do kostek. Dziewczyna 24 godziny na dobę była pod stałym nadzorem lekarskim.

Opublikowany przez Programa Mulheres Que Brilham Nas Mãos De Deus 19 lutego 2016

Chcąc pokazać swój sprzeciw wobec leczenia, Gemma zaczęła się okaleczać.

Wydawało się, że koszmar tej rodziny nigdy się nie skończy.

https://www.instagram.com/p/BD7FmfFI3ri/

Gdy w końcu wydawało się, że dziewczyna pokonała anoreksję, pojawiła się kolejna choroba – bulimia.

“Siedem lat to długi okres czasu. Patrzysz na cierpienie swojego dziecka i nie możesz nic zrobić. Odrętwiała, milcząca, bezosobowa. Tylko śmiertelna obsesja. W ciągu sześciu miesięcy z anoreksji wpadła w bulimię” – wspomina Steven.

Gemma była całkowicie wycieńczona chorobą. Miewała halucynacje i traciła przytomność. Do dziś pamięta traumatyczne przeżycia z czasów, gdy się leczyła.

W końcu jednak Gemma wygrała walkę. Dzięki wsparciu najbliższych, zaczęła podejmować racjonalne decyzje i kroki, które pozwoliły jej pokonać chorobę.

It's raining, so always a good reason to smile 🌧

A post shared by Gemma Walker ✨ (@gemswalker) on

Dziś jest piękną, młodą kobietą, której udało się wygrać walkę z anoreksją i bulimią. Niepokój i obsesje związane z jedzeniem zostawiła za sobą.

https://www.instagram.com/p/_kjyuWo3nt/

“Zaczynam nowy rozdział w moim życiu. To niesamowite uczucie. W końcu czuję się wolna” – mówi szczęśliwa Gemma.

Choć minęło zaledwie kilka miesięcy, dziewczyna z nadzieją patrzy w przyszłość. Świętuje swój powrót do zdrowia i chce raz na zawsze pożegnać się z przeszłością.

Gemma odkryła również swoją pasję. Chce inspirować ludzi zmagających się z anoreksją i pokazać im, że każdy ma szansę uwolnić się z tego koszmaru.