Ochroniarz z Nowej Huty skazany za gwałty na żonie i córkach

Przed krakowskim sądem zapadł wyrok w sprawie 40-letniego Zbigniewa W. z Nowej Huty. Mężczyzna został skazany na osiem lat więzienia za gwałty i znęcanie się nad żoną i nieletnimi córkami. Musi też zapłacić swoim ofiarom łącznie 90 tys. zł odszkodowania. Sąd zdecydował, że 40-latek powinien wyprowadzić się z mieszkania, w którym mieszka jego rodzina.

Sąd Okręgowy w Krakowie skazał 40-letniego Zbigniewa W. na osiem lat więzienia. Mężczyzna został uznany za winnego znęcania się nad żoną i córkami oraz przestępstw seksualnych, których ofiarą była żona i dwie niepełnoletnie córki. Groziło mu za to nawet 15 lat pozbawienia wolności. Jak ustaliła prokuratura, 40-letni ochroniarz miał okrutnie znęcać się fizycznie i psychicznie nad żoną i dwiema córkami. Koszmar trzech kobiet trwała osiem lat. Według ustaleń śledczych, którzy skierowali do sądu akt oskarżenia, Zbigniew W. miał problemy z alkoholem i uzależnieniem hazardu, przez co popadł w długi. 

40-latek mężczyzna miał zmuszać żonę do seksu, a kiedy kobiety nie było w domu, wykorzystywał seksualnie własne dzieci. W końcu jedna z dręczonych córek opowiedziała o swoim koszmarze nauczycielce, a ta zawiadomiła pracowników MOPS. Wtedy sprawą zainteresowała się prokuratura. W lutym 2018 roku mężczyzna trafił do aresztu.

Sędzia zdecydował, że ochroniarz nie może już mieszkać ze swoimi ofiarami. Przez najbliższe dziesięć lat nie może się też z nimi kontaktować. Przez taki sam okres czasu Zbigniew W. ma zakaz pracy w zawodach związanych z edukacją i opieką nad dziećmi. Sąd zdecydował, że 40-latek trafi na terapię odwykową. Na poczet kary zaliczono mu 10 miesięcy, które spędził w areszcie. Wyrok nie jest prawomocny.