Nowy film Sekielskich. Inny temat. Będzie się działo

Nowy film Sekielskich. Zebrali już blisko 350 tys. zł
Bracia Tomasz i Marek Sekielscy, autorzy głośnego reportażu “Tylko nie mów nikomu”, prowadzą zbiórkę na kolejny firm. Tym razem biorą się za aferę SKOK-ów.

Koszt produkcji całego filmu o aferze SKOK-ów bracia oszacowali na 550 tys. zł. “Wiemy, że to olbrzymia suma i jest większa od kwoty zebranej na film o pedofilii w kościele” – czytamy na platformie patronite.pl, przez którą zbierane są pieniądze.

Jak tłumaczą reportażyści, samo funkcjonowanie redakcji i pomoc prawna – afera dotyka polityków obu stron polskiej sceny politycznej – pochłonie co najmniej 150 tys. zł.

“Realizacja tego filmu wiąże się z jeszcze większym ryzykiem. Przede wszystkim możemy być poddawani naciskom ze strony prawników Kas. Dziennikarze byli wielokrotnie przez SKOK-i pozywani” – tłumaczy Tomasz Sekielski.

W tydzień od premiery głośnego reportażu o pedofilii w polskim kościele “Tylko nie mów nikomu”donatorzy przekazali na nowy dokument 300 tys. zł – pisze “Press.pl”. W tej chwili Sekielscy mają już blisko 350 tys. Jak łatwo policzyć brakuje jeszcze 200 tys. zł.

– W takim tempie jeszcze dwa miesiące i cel będzie osiągnięty – stwierdził w rozmowie z “Press” producent Marek Sekielski.

Film o SKOK-ach planowany jest na początek przyszłego roku. Jednocześnie Sekielscy zbierają fundusze na kontynuację reportażu o pedofilii.