Nostradamus przewidział katastrofę Notre Dame? Jego dalsza wizja zatrważa

Wciąż nie jest pewne do końca pewne, co konkretnie wywołało pożar w katedrze Notre Dame. Mówi się, że do nieumyślnego zaprószenia ognia mogło dojść w wyniku niewłaściwego przestrzegania zasad bezpieczeństwa, jakie powinny panować w czasie remontu budowli. Tymczasem w sieci pojawiły się już sugestie, że ta katastrofa miała jednak drugie, znacznie głębsze dno, ponieważ przewidzieć je miał już sam… Nostradamus. Gdyby wierzyć w wizję przedstawioną w jego czterowierszu (rzekomo pasującym do pożaru w Notre Dame), to ludzkość ma jeszcze większy powody do smutku i niepokoju.

Wierni fani przepowiedni Nostradamusa błyskawicznie znaleźli w jego przepowiedniach odpowiedni czterowiersz, który ich zdaniem dokładnie oddaje to, co wydarzyło się w poniedziałkowy wieczów w Paryżu. Brzmi on następująco: – Le tremblement de terre Morrura, Caffich saint George demy perfondrez: Paix assoupie la guerre esueillera, Dans temple Pasques abysmes enfondrez. W języku polskim można to tłumaczyć następująco:

– Ziemia trzęsie się w Mortarze,

Wyspa św. Jerzego na wpół zanurzona,

Pokój zamroczony, powstanie wojna,

Na Wielkanoc w świątyni otworzone przepaście.

Jeśliby wierzyć, że istotnie te słowa Nostradamusa odnoszą się do tego zdarzenia, to niepokoić może jego dalsza część. Ostatni wers może sugerować, że w nadchodzących dniach dojdzie do całkowitego zawalenia się katedry (pomimo słów francuskich władz, że pożar udało się ostatecznie opanować a słynna katedra zostanie odbudowana).

W międzyczasie w sieci pojawiają się również zaskakujące filmy, wskazujące, że być może pożar nie był przypadkowy: