Niestety to prawda. Są nowe przepisy – WOŚP nie będzie mógł zbierać pieniędzy

Chłodna, wręcz konfliktowa relacja między politykami rządzącej partii a Jerzym Owsiakiem od dawna nie jest dla nikogo tajemnicą. Co ciekawe, politykom PiS do tej pory nie udało się w żaden sposób skutecznie zakłócić pracy WOŚP. Mogą to jednak sprawić nadchodzące wielkimi krokami zmiany w prawie. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy nie będzie mogła zbierać pieniędzy, chyba że uzyska specjalne zezwolenie od rządu PiS.

Jak podaje Onet, politycy skupieni w Radzie Ministrów poważnie się zastanawiają nad wprowadzeniem nowych, kontrowersyjnych przepisów. Zmiany nadawałyby ogromną władzę ministrowi spraw wewnętrznych i administracji, którym obecnie jest Joachim Brudziński.Przyszłość WOŚP pod znakiem zapytania?

To szef MSWiA będzie bowiem już wkrótce wybierał i wskazywał te zbiórki, które mogą się odbywać na terenie naszego kraju. Jak twierdzą źródła związane z rządem, ma to pomóc przeciwdziałać organizacji kwest na cele, ktore są sprzeczne z interesem państwa lub psują jego obraz poza granicami.

Jako przykład podaje się przede wszystkim zbiórkę na rzecz Janusza Walusia. Wiele osób obawia się jednak, czy Joachim Brudziński lub jego następcy nie zdecydują się użyć nowych przepisów do celów politycznych.

Najwięcej kontrowersji budzi więc stosunek ministra do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz kwesty na cele Komitetu Obrony Demokracji. Dzięki przepisom nowej ustawy tylko uzyskując zgodę od PiS organizacje te będą mogły zbierać pieniądze. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaki stosunek mają do nich politycy partii rządzącej. Ostatni finał WOŚP mógł więc być ostatnim.

Źródło: pikio.pl