Nie żyje żona Rafała Bryndala. Miała 55 lat

Żona radiowca i satyryka zmarła 22 stycznia w wieku 55 lat. O odejściu Doroty Bryndal pierwsza poinformowała kancelaria, w której pracowała. Informacja o śmierci ukochanej żony pojawiła się też na mediach społecznościowych jej męża Rafała. Zdjęcie z symboliczną czarną wstążką opatrzył komentarzem “Odeszła Dorotka Bryndal”.

Tragiczna informacja najpierw pojawiła się na instagramie firmy, w której pracowała Pani Dorota. W krótkim wspomnieniu, firma pisała o jej profesjonalizmie.

“Cechowała ją pracowitość, chęć pomocy, spokój i opanowanie, kultura osobista i niezwykła elegancja. Była świetną słuchaczką, z empatią podchodzącą do innych.” – wspominają Dorotę koledzy z kancelariiDwa dni od śmierci żony, informację o jej odejściu w sieci umieścił także Rafał. Na swoim Instagramie zamieścił zdjęcie symbolicznej czarnej wstążki. W jednym z komentarzy napisał krótko, ale z wyraźnie wyczuwalnym smutkiem: “Odeszła Dorotka Bryndal”. Przyjaciele złożyli mu kondolencje.

Żona radiowca i komika była szanowanym radcą prawnym. Zawodowo związana z kancelaria Gessel od 1999 roku, gdzie od 2004 roku piastowała stanowisko wspólnika. Była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Skończyła również podyplomowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, kierunek Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego oraz Prawo Konkurencji na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Instytutu Wynalazczości i Ochrony Własności Intelektualnej.