Nie żyje Jerzy Kalibabka. Słynny Tulipan miał 63 lata

Jerzy Julian Kalibabka urodził się 29 marca 1956 w Kamieniu Pomorskim (woj. zachodniopomorskie). Jego ojciec był rybakiem. Słynny „Tulipan” wychowywał się w Dziwnowie. W 1977 roku przeprowadził się do Międzyzdrojów. Tam miał dopuścić się pierwszych oszustw i kradzieży.

Jerzy Kalibabka wykorzystywał swój urok, by uwodzić zamożne kobiety. Rozkochiwał je w sobie, a później wyłudzał od nich pieniądze. Podobno złamał serca tysiącom pań i ma 48 dzieci! Jego życie przypominało scenariusz filmu i pełne było nagłych zwrotów akcji. W 1980 roku „Tulipan” trafił do aresztu w Kamieniu Pomorskim. Długo nie zagrzał tam jednak miejsca. Uciekł po badaniach w miejscowej przychodni. Milicja zatrzymała go 15 kwietnia 1982 roku. Jerzego Kalibabkę oskarżono m.in. o kradzieże, oszustwa, pobicia i uwodzenia nieletnich. 

8 marca 1984 roku sąd skazał „Tulipana” na 15 lat więzienia. Jerzy Kalibabka trafił do zakładu karnego w Barczewie (woj. warmińsko-mazurskie), który na skutek amnestii opuścił po 9 latach i 8 miesiącach.

Jerzy Kalibabka stał się inspiracją dla popularnego serialu telewizyjnego „Tulipan”. Powstał on w 1986 roku i opowiadał o perypetiach uwodziciela-oszusta. W styczniu 2015 informowaliśmy, że Jerzy Kalibabka został wykładowcą w szkole uwodzenia. 

Kraj obiegła właśnie smutna wiadomość. W środę, 13 marca słynny polski Casanova zmarł. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, „Tulipan” zasłabł w Dziwnowie. Miał 63 lata.