Nie żyje Adam Słodowy. Prowadził popularny program “Zrób to sam”

Nie żyje Adam Słodowy – prowadzący popularny program telewizyjny dla dzieci “Zrób to sam” zmarł w wieku 96 lat w Warszawie – podaje RMF FM. Prezenter przez prawie ćwierć wieku był idolem młodych polskich majsterkowiczów. Informację o śmierci Adama Słodowego potwierdziła jego żona – Bożena Słodowy.

Adam Słodowy zmarł we wtorek, 10 grudnia wieczorem w Warszawie. Tydzień temu obchodził 96. urodziny. Krótko po tym wydarzeniu źle się poczuł i trafił do szpitala. Kłopoty zdrowotne Adama Słodowego zaczęły się cztery lata temu. Jak poinformowała żona prezentera w rozmowie z portalem RMF24, wtedy Adam Słodowy przeszedł udar.Adam Słodowy był znaną postacią telewizyjną. W latach 70. i 80. XX wieku prowadził program “Zrób to sam”, który był nadawany na antenie TVP. Pokazywał w nim, jak z ogólnie dostępnych rzeczy (np. zużytych opakowań) robić zabawki i przedmioty codziennego użytku.

Program Adama Słodowego był emitowany w Telewizji Polskiej  od 1959 roku do 1983 roku. W sumie widzowie mogli obejrzeć 505 odcinków.

Autor książek i scenariuszy

Adam Słodowy napisał także scenariusz do serii filmów animowanych dla dzieci “Pomysłowy Dobromir” i “Pomysłowy wnuczek”, a także filmów “Śrubokręt i spółka” oraz “Dziura w ścianie”. Był również autorem wielu książek poświęconych tematyce majsterkowania, w tym niezwykle popularnej publikacji pt. “Lubię majsterkować”, która została przetłumaczona na języki obce, a jej łączny nakład wyniósł ponad 560 000 egzemplarzy.

Adam Słodowy z Telewizją Polską był związany ponad 20 lat. Na emeryturze uczestniczył w różnych kampaniach reklamowych. Mieszkał w Warszawie razem z żoną Bożeną. Para wychowała dwóch synów – Wojciecha i Piotra.

(RMF FM)