Nie wyrzucaj pieniędzy na drogi pedicure! Te 2 składniki, które masz w kuchni sprawią, że Twoje stopy odżyją!

Stopy są często jedną z najbardziej zaniedbanych części naszego ciała. Tymczasem ich zdrowie nierozerwalnie łączy się z ogólnym stanem zdrowia całego naszego organizmu! Cokolwiek dzieje się z naszymi stopami, bezpośrednio przekłada się na komfort i jakość naszego życia. Suche i spękane stopy bolą podczas chodzenia i skutecznie utrudniają nam wykonywanie codziennych czynności.

Skutecznym sposobem na przywrócenie im dobrej formy i zdrowego wyglądu, jest pedicure. Niestety, ten wykonywany w profesjonalnym salonie, zwykle sporo kosztuje.Na szczęście istnieją również proste, domowe sposoby, dzięki którym możemy zadbać o nasze stopy i wyeliminować przesuszenia. W zaciszu naszego mieszkania, bez wydawania pieniędzy, możemy sprawić, że nasze stopy będą zregenerowane i piękne. Niezbędne są tylko dwa składniki, które zazwyczaj mamy w swojej kuchni.

Składniki:

  • 3-4 szklanki mleka
  • 3 łyżeczki sody oczyszczonej

Przygotowanie:

Mleko podgrzewamy, aż będzie gorące (ale nie wrzące!). Następnie przelewamy je do miski. Miska musi być na tyle duża, by nasze stopy swobodnie się w niej zmieściły.

Do gorącego mleka dodajemy sodę i mieszamy do momentu, aż całkowicie się rozpuści. Przed włożeniem nóg do mieszaki, należy koniecznie sprawdzić jej temperaturę!

Teraz czas na relaks: zanurzamy stopy w przygotowanej mieszance, siadamy wygodnie i moczymy stopy przez ok. 10 minut.

Po zakończonym zabiegu myjemy stopy i delikatnie wycieramy. Ten pielęgnacyjny zabieg możemy powtarzać kilka razy w tygodniu.

Kto powiedział, że dbanie o stopy musi być drogie? Nic bardziej mylnego! Może być tanie i bardzo skuteczne, gdy tylko zaczniemy korzystać z produktów dostępnych w naszym domu. Swoją skutecznością nie ustępują tym, które kupujemy w drogeriach!

Chcesz, by Twoi znajomi również cieszyli się zdrowymi, miękkimi stopami bez wydawania pieniędzy? Podziel się z nimi tym artykułem!