Nazwisko Agi brzmi nieprzyzwoicie. Za każdym razem, gdy się przedstawia, zalewa się potem

Na nazwisko rodowe nie mamy wpływu. Zazwyczaj jest ono powodem do dumy i utożsamianiem się ze swoją rodziną. Jednak istnieją w Polsce nazwiska, które nie kojarzą się zbyt dobrze, albo nawet powodują wstyd.

Najgorsze z możliwych nazwisk, zwłaszcza dla kobiety

Problemy Agnieszki rozpoczęły się jeszcze w podstawówce. Od dziecka była wyśmiewana z powodu nazwiska.Nietypowego, a może nawet wulgarnego, które nawiązuje do męskiego narządu płciowego. Uważa, że jest to najgorsze z możliwych nazwisk, zwłaszcza dla kobiety. Jak opowiada z rozżaleniem:

Nazywam się Fiutkowska. W tym momencie ludzie zazwyczaj odwracają głowy, żeby przełknąć ślinę i nie wybuchnąć śmiechem. Znam to dobrze i w pewnym sensie rozumiem. To boli, ale czego innego mogę się spodziewać?

Dumna ze swojej rodziny, ale…

Agnieszka zdaje sobie sprawę, z czym kojarzy się jej nazwisko. Kiedy musi się przedstawić, oblewają ją zimne poty, ponieważ nie potrafi robić tego z podniesioną głową.Chociaż jest dumna ze swojej rodziny, to wolałaby nazywać się inaczej.Wiem, że wśród znajomych mówi się na mnie w skrócie Fi*t.Zamiast „zadzwoń do Agnieszki” jest zawsze „zadzwoń do Fi*ta”. Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie wyjdę za mąż i ten koszmar się skończy – wyznaje Fiutkowska

Urzędowej zmiany nazwiska przed ślubem nawet nie rozważa. Nie umiałaby spojrzeć później w oczy rodzicom.

Śmiech przez łzy

Paulina natomiast próbuje znaleźć pozytywne strony swojego nieprzyzwoitego nazwiska. Według niejwystarczy, że raz się przedstawi, a wszyscy ją zapamiętują. W końcu jej nazwisko to kolokwialne określenie żeńskich narządów płciowych.

Czy któraś z was chciałaby się nazywać ci*a? Ja też nie, a w sumie takie noszę nazwisko.Kuciapa to nic innego, ale określenie pochwy. Męczę się z nim od urodzenia i myślałam, że jakoś się przyzwyczaję, ale nic z tego. Głupie uśmieszki i komentarze nie pozwalają mi poczuć się dobrze – żali się kobieta

Musi tak pozostać

Rodzine Pauliny doskonale o tym wiedzą.Jej tata także był wyśmiewany z tego powodu w dzieciństwie. Jednak nikt nie przystał na pomysł pani Kuciapy, kiedy zaproponowała, aby cała rodzina zmieniła nazwisko. Argumentowano to tradycją i przodkami, więc musi pozostać tak jak jest.

Kobieta prawdopodobnie rozwiąże sprawę w urzędzie, bo już długo nie wytrzyma ciągłych drwin.Twierdzi, że jej nazwisko jest zbyt obraźliwe i urąga ono godności człowieka.

Mieszanka wybuchowa

Nazwisko ostatniej bohaterki nie kojarzy się bezpośrednio z narządami płciowymi, ani męskimi ani żeńskimi.Jednak nazwisko będące pejoratywnym określenie stosunku seksualnego również bardzo przeszkadza w życiu Ewie. Jak przyznaje pani Podyma, jej nazwisko zna każdy, a imienia nie pamiętają. Tłumaczy:

Samo nie brzmi tak źle – Podyma. Ale z imieniem to już mieszanka wybuchowa. Ewa Podyma, czyli Ewa, która ma ochotę na igraszki.Kojarzę się wszystkim z seksem, chociaż nie jestem w ogóle wulgarna. Wręcz skromna i cicha. Niektórzy dla żartów zmieniają je na Por*cha, czy coś równie nieprzyzwoitego

Koledzy nie mieli litości

Ewa wstydzi się przedstawiać. Uważa, że później już nikogo nie interesuje, jaka jest naprawdę. Wszyscy skupiają się tylko na nazwisku. Już w czasach szkolnych nie miała łatwo.Wyzwiska i wyśmiewanie jej było na porządku dziennym.

Planowała złożyć wniosek o zmianę nazwiska i z niecierpliwością czekała na uzyskania pełnoletności. Jednak ostatecznie nie zrobiła tego, ponieważ nie chce nazywać się inaczej niż rodzice.

Zaraz po ukończeniu 18 lat korciło mnie, żeby złożyć wniosek o zmianę, ale jakoś nie potrafię. Nie lubię swojego nazwiska, a z drugiej strony głupio byłoby się nazywać inaczej, niż rodzice – tłumaczy swoją decyzję Porucha

Zrujnowane życie przez nazwisko

Według kobiety, jej nazwisko zniszczyło nie tylko dzieciństwo, ale także szansę na znalezienie prawdziwej miłości.Nieprzyzwoite dane osobowe są główną przyczyną, dla której jeszcze nigdy nie była w poważnym związku.

Twierdzi, że żaden mężczyzna nie będzie chciał przedstawiać znajomym i rodzinie partnerki o nieprzyzwoitym nazwisku.