Naukowcy są zgodni: te nasiona dosłownie pożerają tłuszcz.

Nasiona chia to jedne z najbardziej wartościowych nasion dla naszego organizmu. Mają mnóstwo wartości odżywczych, które przynoszą nam niezliczone korzyści zdrowotne.

Nasiona te przez długi czas używane były w łagodzeniu problemów trawiennych. Świetnie pobudzają metabolizm i procesy trawienne. Dzięki tym właściwościom są genialnym sprzymierzeńcem dla każdego, kto chce schudnąć.

Liczne badania wykazały, że już 25 gram tych nasion pomaga zrzucić nadmiarowe kilogramy. Nasiona chia świetnie spalają tłuszcz ze względu na swoją zawartość błonnika. Ten składnik odżywczy poprawia trawienie i reguluje perystaltykę jelit.

Nasiona chia zawierają również wiele witamin i minerałów, jak wapń, które pomagają naszemu ciału trawić tłuszcze i są bardzo sycące, a skoro nie odczuwamy głodu, jemy mniej. Ponadto nasiona chia pomagają zwalczyć stres i lęk oraz są bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które bardzo dobrze sprawdzą się w walce z cellulitem i opóźnią procesy starzenia.

Aby zauważyć efekty, musisz jeść nasiona chia przez co najmniej miesiąc. Możesz dodawać je do mleka, jogurtu, zup, soków, koktajli, a także sałatek i wielu innych potraw.

Dzisiaj mamy dla Was przepis na potężne smoothie, które pomoże pozbyć się tłuszczu z brzucha i przyspieszy chudnięcie. Koktajl ten należy pić dwa razy dziennie – rano na czczo i wieczorem co najmniej 3 godziny przed snem. Proces trwa 3 tygodnie po czym następuje 3-tygodniowa przerwa. Później z powrotem możesz zacząć pić ten napój.

Składniki

  • 12 gram nasion chia (na koktajl)
  • 1 ½ szklanki mleka
  • ½ papai

Sposób przygotowania

Wymieszaj mleko i papaję w blenderze. Dodaj nasiona i wszystko dobrze wymieszaj. Koktajl pij rano przed śniadaniem i na trzy godziny przed snem wieczorem. Dzięki temu poprawisz swój metabolizm i zaczniesz tracić na wadze.