Nauczycielka straciła pracę z powodu zdjęć na Facebooku

Nauczycielka języka rosyjskiego z miasta Barnauł stała się obiektem hejtu z powodu zdjęć, które zamieściła na swoim profilu na Facebooku. Z tego powodu kobieta zrezygnowała z pracy.

Sprawa dotyczy portetów, które Tatiana Kuwszinnikowa upubliczniła w grudniu. Na jednym z nich kobieta była ubrana w jednoczęściowy strój kąpielowy, ponieważ brała udział w zawodach morsowania. Na innym pochwaliła się swoją sylwestrową kreacją.

Jej zdjęcia nie spodobały się rodzicom jednego z uczniów. Postanowili napisać do dyrektora szkoły skargę. Ten był oburzony zachowaniem kobiety. Napisał do nauczycielki list, w którym oświadczył, że kobieta psuje reputację szkoły i porównał ją do prostytutki.

Tylko prostytutki przebierają się i robią zdjęcia w obcasach i krótkiej sukience, a wszystko na pokaz! Kogo próbujesz zwabić? – grzmiał mężczyzna.

Dyrektor chciał zwolnić nauczycielkę. Jednak większość rodziców uczniów broniła kobiety, dlatego pozwolono jej zostać. W marcu rusycystka postanowiła sama odejść z pracy. Wyznała, że jej współpracownicy nie chcieli z nią rozmawiać, a także roznosili na jej temat bardzo nieprzyjemne plotki – podaje The Moscow