Najpiękniejszy koń!

Na świecie na pewno widzimy otaczające nas piękno, czy to piękne drzewa czy kwiaty czy nawet dziecko które jest urocze. Jeszcze jednym z przykładów piękna jest rzadka rasa konia z Turkmenistanu.

Konie te nazywają się „Akhal-Teke”. Ta rasa słynie z ogromnej wytrzymałości i odporności oraz charakteryzuje się jedwabistą sierść. Dzięki właśnie temu zdobyła ta rasa tytuł najpiękniejszych koni na świecie!Ta rasa wyjątkowo wyróżnia się od innych ras koni. W Chinach mówi się o nich „Anielskie Anioły” Warto jeszcze wspomnieć że jest to bardzo rzadka rasa. Szacuje się że na świecie jest ich tylko 1250.

Kiedy spojrzy się na niego pierwszy raz ma się wrażenie że koń jest skąpany w złocie. Takie wrażenie mamy dzięki błyszczącej sierści która odbija od siebie promienie słońca. Okazuje się że struktura i ułożenie włosów jest odpowiedzialna za tak piękny wygląd konia. Każdy włos działa jak wzmacniacz światła odbijając od siebie promienie świetlne.

Zdjęcia które możemy zobaczyć poniżej na pewno tego nie oddają, więc jedynie możemy sobie wyobrazić jak koń wygląda na prawdę

Same zdjęcia tych koni robią wrażenie, więc możemy sobie tylko wyobrazić, jak imponująco wyglądają one z bliska w prawdziwym życiu.