Nadchodzi ZIMA i ŚNIEŻYCE. Temperatura spadnie nawet do -20 stopni [OSTRZEŻENIE]

To już nie są żarty. Zima 2019 zbliża się do Małopolski wielkimi krokami. Na horyzoncie widoczne są już prognozy pogody, w których synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu oraz potężną falą chłodu. Zimowo będzie nie tylko w górach, ale też w samym Krakowie. Jak wygląda prognoza dla Krakowa i Małopolski na najbliższe dni? Sprawdź!

Nadchodzi ZIMA 2019

W kalendarzu końcówka listopada, za oknem coraz chłodniej. To oznacza, że zima 2019 zbliża się do Polski wielkimi krokami. Oprócz Suwalszczyzny niekwestionowanym biegunem zimna są Tatry oraz duża część województwa małopolskiego. Według prognoz synoptyków to właśnie w tych regionach spadnie wkrótce pierwszy śnieg. Jak przedstawiają się prognozy dla Krakowa i Małopolski? 

Załamanie pogody nadejdzie do Małopolski już w najbliższych dniach. To właśnie wtedy znacząco się ochłodzi, a w wielu miejscach w regionie spodziewane są przelotne opady deszczu ze śniegiem, a lokalnie także samego śniegu. W nocy temperatura spadnie do 4 stopni poniżej zera. Jeżeli sprawdzą się prognozy – w weekend czekają nas pierwsze śnieżyce