Na pewno kiedyś ci się to przyśniło, zobacz co to oznacza!

Każdej nocy każdy człowiek śpiący ma jakiś sen. Często jedna swoich snów nie pamiętamy. Jednak te pojedyncze mogą coś oznaczać!

Suzanne Bergmann od ponad 16 lat zajmuję się znaczeniem snów. Według niej:

Nie ma jednoznacznego znaczenia konkretnych obrazów czy symboli, lecz zwykły uśmiech zazwyczaj oznacza, że ktoś jest szczęśliwy, a to oznacza, że obrazy, które śnią nam się często, mają akceptowalne znaczenie.

Oto najpopularniejsze z nich, sprawdź koniecznie co oznaczają!

1 Woda

Woda symbolizuje naszą podświadomość. W snach bardzo ważna jest jakość i kolor wody, dzięki temu możemy dowiedzieć się, jak radzimy sobie z naszymi emocjami np. czysta i spokojna woda oznacza spokój i powodzenie, a brudna – problemy. Głęboka woda symbolizuje strach przed własnymi uczuciami, porażkami czy ośmieszeniem.

2 Pojazdy

Takie jak samochód, samolot, pociąg czy statek, symbolizują kierunek w jakim podążamy w naszym życiu i to, jak kontrolujemy wybraną drogę. Pojazdy dają nam szansę wyobrażenia sobie w jaki sposób możemy pokonać przeszkody i trudności życiowe.

3 Ludzie

Jeśli w swoim śnie widzisz inną osobę, jest to odbicie Twojej innej strony. Oznacza, to że musisz skupić się na rozwijaniu swoich cech charakteru. Niektórzy odczytują swoje sny w sposób dosłowny, uważając, że osoba, która im się przyśniła to pewnie „przeznaczenie”. Jednak jeśli w Twoim śnie pojawił się np. kochanek, oznacza to że musisz popracować nad swoimi uczuciami dotyczącymi czułości i miłości.

4 Szkolny korytarz lub klasa

To dość częsta sytuacja, która się śni. Lekcje czy szkolne egzaminy symbolizują to, czego musimy nauczyć się z naszej przeszłości. Oznacza to, że zapomnieliśmy o czymś ważnym, nie wynieśliśmy odpowiedniej „lekcji” z czasów młodości i teraz musimy sobie o niej przypomnieć.

5 Spadanie lub latanie

Sen o lataniu związany jest z tym, jak się czujemy i czy jesteśmy pewni celów, które sobie wytyczyliśmy, z kolei sen o upadaniu to sygnał dotyczący naszej pewności siebie. Specjaliści twierdzą, że sen ten pojawia się najczęściej u osób, które mają problemy w pracy lub w związkach.

6 Śmierć

Śmierć bardzo często pojawia się w snach i w zależności od tego, czy przytrafiła się ona nam, naszym bliskim czy zupełnie nieznanej osobie, ma inne znaczenie. Przeważnie ludzie uważają, że sen o śmierci ma złe znaczenie, jednak oznacza on gwałtowne zmiany w życiu. Zakończenie pewnego rozdziału, aby zrobić miejsce na kolejny.

7 Dziecko

Jeśli śni Ci się dziecko, oznacza to nowy pomysł lub projekt. Kolejne osiągnięcie lub plan z dobrą przyszłością. Dziecko lub niemowlę może symbolizować również potrzebę kochania i wrażliwość.

 

8 Jedzenie

Posiłek symbolizuje energie oraz wiedzę. Związany jest bezpośrednio z naszymi emocjami, duchowością oraz mądrością. Zdarza się także, że przed położeniem się spać było się po prostu głodnym, dlatego w śnie widzi się jedzenie.

9 Seks

Symbolizuje intymne relacje z innymi oraz pożądanie, którego odczuwamy brak w codziennym życiu.